YILMAZ ÖZEREN ÖNEMLİ BİR TRANSFER

Samsunspor takımının sezonun ilk yarısında oynadığı karşılaşmalara bakarak, alternatif futbolcu sıkıntısı duyduğu tek bölge; ön libero mevki oldu diyebilirim.

Teknik Direktör Taner Taşkın, oynattığı 4-2-3-1 sisteminde çoğu karşılaşmada defansın önündeki çift libero mevkiinde Savaş Yılmaz ve Oğuz Gürbulak ikilisine forma şansı verdi.

Bu bölgede söz konusu ikiliye tek alternatif isim ise Okan Dernek vardı.

O da sezon başında görev verilen karşılaşmalarda beklenenden çok uzak futbol oynadı.

Zaman zaman maçın skoruna göre asıl mevkisi forvet arkası olan İrfan Başaran da bu bölgede oynatıldığını hatırlarsınız.

Samsunspor’un özellikle 17 maçta aldığı iki mağlubiyete söz konusu ön libero mevkiinde Savaş Yılmaz ve Oğuz Gürbulak ikilisinin oynamadığını görüyoruz.

Örneğin ligin 3. haftasında Samsunspor evinde Sancaktepe Belediyespor’a 3-0 yenilirken, bu karşılaşmada ön libero mevkiinde Savaş Yılmaz ve Okan Dernek oynamış; yine ligin 12. Haftasında Keçiörengücüspor’a 2-1 kaybedilen karşılaşmada da ön liberoda Okan Dernek ve İrfan Başaran ikilisi oynatılmıştı.

Yalnız Keçiörengücüspor maçında Savaş Yılmaz kart cezalısı yine Oğuz Gürbulak maçtan bir gün evvel bağırsaklarından rahatsızlandığı için ilk 11’de oynatılamadığını hatırlatayım.

Demek istediğim o Samsunspor takımında çıktığı maçlarda ön libero mevkiinde oynatılacak futbolcu hayati derecede önemli.

Neden derseniz anlatayım.

Samsunspor’da ofansif bölgede görev yapan futbolculardan Bahattin Köse, Samet Asetekin, Kubilay Yavuz, Erhan Şentürk ya da Muhammet Beşir takım olarak hücum yaparken, kaptırılan top sonrası asla defansa yardım için adam kovalamaz yada geri kademe gelmezler.

Hal böyle olunca Samsunspor’da bütün yük karşılaşma boyunca iki ön liberoya biniyor.

Bu nedenle Samsunspor Kulübü devre arasında ilk iş olarak bu bölgeye Hatayspor’dan Yılmaz Özeren’i transfer etti.

Çok önemli ve yerinde bir transfer olduğunu şimdiden söyleyebiliriz…

YORUM EKLE