Zihni Şahin'den Radyo Gerçek'e önemli açıklamalar

Radyo Gerçek’e konuk olan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, “24 Haziran seçimleri öncesi Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, 13 Haziran Salı günü saat 14.00’te Samsun’a gelerek, halka seslenecek” dedi

Zihni Şahin'den Radyo Gerçek'e önemli açıklamalar

Radyo Gerçek’e konuk olan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, “24 Haziran seçimleri öncesi Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, 13 Haziran Salı günü saat 14.00’te Samsun’a gelerek, halka seslenecek” dedi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Radyo Gerçek’te Gülsüm Atik’in hazırlayıp sunduğu Gerçek Gündem programında canlı yayın konuğu oldu. 24 Haziran seçimlerinden Samsun ekonomisine kadar birçok önemli açıklamada bulunan Başkan Şahin, ortak akıl çağrısı yaptı. Birlikteliğin her zaman başarı getireceğine vurgu yapan Şahin, 17 ilçe belediye başkanı, tüm sivil toplum kuruluşları ve odalar ile birlikte Samsun’a bütün güçleriyle hizmet edeceklerini aktardı.

ORTAK AKILLA HAREKET EDECEĞİZ

Gülsüm Atik’in sorularını içtenlikle yanıtlayan Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, “Belediye başkanlığı görevim boyunca her zaman ‘Bafra büyük bir aile’ diyordum, artık ‘Samsun büyük bir aile’ diyorum. Ben her zaman, birlik ve beraberlik vurgusunu önemsedim ve önemsemeye de devam ediyorum. Kesinlikle toplumda tüm kesimi ile beraber hareket ederseniz başarılı olunacağını düşünüyorum. Samsun’da her biri çok önemli 17 ilçemiz ve belediye başkanlarımız, meslek odalarımız ve başkanlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız ve onların çok değerli başkanları ve üyeleri var. Bunun farkındayız ve onlarla yapacağımız istişarelerle, Samsun’umuzun nasıl büyük bir aile olduğunu ortaya çıkaracağız. Toplumumuzun her kesimi ile dayanışma halinde olmamız ve neler yapmamız gerektiğini istişare etmemiz gerektiğini biliyoruz. Bu düşünceden çıkışla her kesimle ortak hareket edeceğiz. Onların düşüncelerini almak bana göre çok önemli. Bu görevime geldiğimde, çok teşekkür ediyorum beni ziyaretlere geldiler ve benim de seçimden hemen sonra ilk yapacağım iş kendileriyle görüşmek olacak. Kendileri ile kentimizdeki istihdama yönelik yapacağımız çalışmaları konuşmak olacak. Samsun’un işadamlarından alacağım bilgilere göre çalışmalar yapacağım” diye konuştu.

MEDİKAL OSB, 13 HAZİRAN’I BEKLİYOR

Bafra’da birinci etabı tamamlanmak üzere olan Karma ve Medikal İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (OSB) hakkında konuşan Zihni Şahin, “Bafra ilçemizde yer alan karma organize sanayi bölgemizin 1. etabı dolmak üzere, 2. etabımız ise medikal alet üretimi için ayrıldı. Medikal OSB bölümümüzün altyapı ihalesi gerçekleştiğinde 13 Haziran’da firmalar için parsel satışına çıkacağız. Firmalara yer tahsis etmeye başlayacağız” şeklinde konuştu.

MEDİCLUST, SAMSUN İÇİN ÖNEMLİ BİR MARKA

Medikal sektöründen daha çok ekonomik kazanç sağlamak amacıyla kurulan ‘MediClust Medikal Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’ hakkında konuşan Zihni Şahin, “MediClust, ciddi bir markadır. Kentimizin bu markasının adı altında üretilen ürünler, aynı isimle satılacağı ve tekelden çıkacağı için avantajlı olacağız. Kısacası MediClust, kentimizde ürettiğimiz ürünlerimizi kabul ettirmek açısından sektöre büyük fayda sağlayacak” ifadelerini kullandı.

İSTİHDAM PROBLEMİNİ YATIRIMLARLA ÇÖZECEĞİZ

“Bafra Karma Organize Sanayi Bölgesi’nde, Sera Organize Sanayi Bölgemiz var ve o bölgemiz için de 53 yatırımcımız talepte bulundu” diyen Başkan Zihni Şahin, “Bu noktada kamulaştırma ile ilgili çalışmaları devam ediyor, tamamlandığında ihalesi yapılacak ve yatırımcılara yer tahsisi yapacağız. Bu OSB’de tohum, kesme çiçek gibi üretimler gerçekleşecek. Yatırımlar arttıkça, istihdam problemimizi çözeceğiz. Ortak akılla Samsun’umuzu nasıl kaldırabilir ve geliştirebiliriz düşüncesini hayata geçireceğiz. Gerçekten yatırımcı başımızın tacı, geçmişte Bafra ilçemizde yatırımcı peşinde çok koştuk, bundan sonra da tüm Samsun’umuzda bu yatırımlar için mücadele edeceğiz” dedi.

ÜNİVERSİTELERİMİZ GELİŞİMİMİZİ DESTEKLİYOR

Zihni Şahin, “Üniversitelerimizin, kentimizle bütünleşme çalışmaları oldukça dikkati çekiyor. 19 Mayıs bölgemizde, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi’nin de gelmesi, kendimizin doğusundaki Çarşamba ilçemizde Ali Fuat Başgil Hukuk Fakültesi’nin yer alması, büyük avantajdır. Kısacası, Samsun’umuzda ikinci bir üniversitenin kurulması, öğrenci kardeşlerimizin kentimize gelmesiyle hem sosyal anlamda niteliğimizin artması hem de ekonomik anlamda kent gelişimimiz için ciddi avantajlar sağlayacaktır” diye konuştu.

TRAFİK, YOL, SURİYELİ SORUNU ÇÖZÜLECEK

Göreve geldiği günden bu yana yaptığı çalışmalardan ve yapılması gerekenler yönündeki tespitlerine değinen Zihni Şahin, “Göreve geldiğimiz günden bu güne kadar, kentimizin sorunları ile ilgili incelemelerde bulunuyoruz. En çok trafikle ilgili şikayetler alıyoruz ve bu konuda bir master planı hazırlattırıyoruz. Dolmuş hatlarının bazı bölgelere gitmemesinden şikayetler de alıyoruz, bu konuyu da gözden geçireceğiz. Kentimizdeki mültecilerin eğitimleri ile ilgili çalışma yapılması gerektiğini düşünüyoruz. Onları da kazanmak gerekiyor. Burada kaldıkları sürece, cami önlerinde sokaklarda görünmeleri toplumda yadırganıyor. Onların şehre adapte olmaları noktasında bir rehabilite çalışması yürütmeyi düşünüyoruz. Şehrin en büyük sorunların biri de yollarımızdır. Geçmiş dönemde çok yol yapıldı, Samsun’da 12-13 bin kilometre yol var ve bunların hemen bitmesi mümkün değil. Belediyelerimizin üzerinde böyle bir yük var. Bu sorunu çözmek açısında da büyük çalışmalar yapıyoruz. Tüm ilçelerimizi gezerek belediye başkanlarımızla, vatandaşımızla, oda başkanlarımızla yani herkesle hangi bölgelerde ne gibi çalışma yapacağımızı konuşuyoruz” şeklinde konuştu.

TARIM VE TURİZMDEN PAYIMIZI ALACAĞIZ

Kırsal bölgelerdeki içme suyu probleminin önümüzdeki yıllarda kökünden çözüleceğini kaydeden Zihni Şahin, alan araştırması da yaptırarak sorunların önceliklerini belirlediklerini söyledi. Zihni Şahin, şöyle devam etti: “Samsun bir tarım şehridir. Tarımda da katma değerin artması noktasında bir çalışma yapacağız. Diğer yandan Samsun’un turizm pastasından hak ettiği payı alması açısından çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bu hususta da ortak akılla hareket edeceğiz. Ortak akılla katkı sağlamak için içimizde büyük heyecanımız var.”

HİÇ ‘BELEDİYE BAŞKANI OLAYIM’ YETER DEMEDİM

Kendisine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen görevle ilgili düşüncelerini paylaşan Zihni Şahin, “Cumhurbaşkanımız bize bu görevi layık gördüğü için gururluyuz ve heyecanlıyız. Bize duyulan göreve layık olacağımızı hep söyledik ve bunun için elimizden geleni yapıyoruz. Bu durumu kesinlikle hiç bir zaman etiket olarak düşünmedim. Ben şimdiye kadar hayatım boyunca hiçbir şeye de öyle bakmadım. ‘Sadece başkan olayım’ demedim, her görevimde kendimden verdim, fedakarlıklarda bulundum. Neticede bu noktada da sorumluluğumun arkındayım. Herkesle istişare halinde olarak, üstesinden geleceğiz. Samsun’umuzu hak ettiği konuma getireceğiz” diye konuştu.

İKİNCİ TURA KALMAZ

Zihni Şahin, 24 Haziran Cumhurbaşkanı ve Milletvekilliği seçimlerine ilişkin, “24 Haziran seçimlerinin öncelikle Samsun’umuz, ülkemiz ve milletimiz için hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyoruz. Seçim çalışmalarımız gece-gündüz demeden devam ediyor. Gördüğüm kadarı ile partimize karşı iyi bir ilgi var. Seçimlerden iyi bir sonuç alacağımızı düşünüyoruz. Yürütmekte olduğumuz seçim çalışmalarında Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’n kesin olarak birinci turda seçileceğini düşünüyoruz. Bu arada 24 Haziran seçimleri öncesi Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, 13 Haziran Salı günü saat 14.00’te Samsun’a gelerek, halka seslenecek” şeklinde konuştu.

İNSANLARIMIZIN OYUNLARI GÖRMESİ LAZIM

“Ülkemizde her dönem seçim üzerinden toplum mühendisliği yapılıyor” diyen Zihni Şahin, “Ülkemizin tarihine baktığımızda Türkiye’de ne zaman güçlü hükümet kurulmuş ise darbe ile karşılaşmış. Son dönemde de AK Parti’nin 16 senedir, ciddi anlamda her alanda büyük işler yapıldı. Silah sanayinde kendi silahlarımızı yapma noktasında ciddi çalışmalar yürüttük. Neticede böyle istikrarlı dönemlerde yatırımlar yapılıp, gelişmeler sürdürülürken, nifak tohumları ekilmesi için çaba gösteriliyor. Dün bize düşmanlık gizli yapılıyordu ancak bu gün apaçık yapıyor. Batı ülkeleri, bize zarar verecek tüm şer odaklarının yanında olduklarını alenen gösteriyorlar. Düşünün! Suriye sınırlarına gitmek zorunda kaldık. Üstesinden de geldik. İnşallah, ‘bu seçimlerde Cumhurbaşkanımız bileğinin hakkıyla çıkar, güçlü bir hükümet kurar ve hızlı kararlar alır ülkemizin gelişimini sürdürür’ diye temenni ediyoruz” ifadelerini kullandı.

BEN SAMSUN’UN GERÇEK SEVDALISIYIM

Samsunlulara mesaj veren Zihni Şahin, “Samsun’un avantajlarını tüm kesimlerle beraber kucaklayıp, avantaja döndüreceğiz” diyerek, “Ben Samsun’un gerçekten sevdalısıyım. Samsun’a her zaman destek verdim. Bu anlamda da Samsun’umuzun gelişimi için elimi taşın altına koyacağımdan hiç kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

İSMAİL UYANIK’IN YANINDAYIZ

Küme düşen Samsunspor hakkında da konuşan Zihni Şahin, “Samsunspor’umuz kentimizin en önemli markasıdır. Kulübümüzü hak ettiği yere getirmek için elimizden geleni yapacağız. Desteğimizi sürdüreceğiz. Geçtiğimiz gün yaşanan İsmail Uyanık’ın adaylığını yerinde buluyorum. İsmail Uyanık, tecrübeli bir spor adamı ve İnşallah bu problemi de çözecektir. Biz de onun yanına olacağız. Samsunspor, bu kentin bir markası ve ona sahip çıkacağız. Biz artık bundan sonra hayatımızın her aşaması, Samsun ve Samsunspor olacak” diye konuştu.

Tolga BİRGÜCÜ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER