Zeynep Bebek İle İlgili Hastaneden Açıklama Geldi

Ordu'nun Fatsa İlçesi'nde yaşayan Derya ve Ümit Seniz çifti, 6.5 aylık olan kızları Zeynep Sare'nin doktor hatası yüzenden sol kolunun anne karnında kangren olup doğumda sonra da kesildiğini iddia etti

Zeynep Bebek İle İlgili Hastaneden Açıklama Geldi

Seniz çifti, özel hastanedeki kadın doğum uzmanı Dr. L.U. ve çocuk hastalıkları uzmanı Dr. N.E. hakkında Fatsa Cumhuriyet Savlığı'na suç duyurusunda, Sağlık Bakanlığı'na da şikayette bulundu.

Fatsa'da yaşayan 6 yıllık evli 30 yaşındaki Derya ve 36 yaşındaki Ümit Seniz çiftinin evlat sevinci acıya dönüştü. İlk çocuğuna hamile kalan Derya Seniz, ilçedeki özel bir hastanede görevli kadın doğum uzmanı Dr. L.U.'ya sürekli kontrole gitti. Derya Seniz, geçen yıl Kasım ayında hamileliğinin 36'ncı haftasında bebeğinin fazla hareket etmediğinden şüphelenerek doktora gitti. İddiaya göre Dr. L.U., Seniz'e çeşitli testler yapıp bir sorunun olmadığını söyleyerek 10 gün sonra kontrole gelmesini istedi. Ancak bebeğinin karnında fazla hareket etmemesinden dolayı korkan Derya Seniz, 7 gün sonra tekrar aynı doktora gitti. Yapılan testler sonucunda genç kadın sezaryenle, şu an 6.5 aylık olan kızı Zeynep Sare Seniz'i dünyaya getirdi.

Görevli hemşireler bebeği anneye verdiklerinde Seniz çifti büyük şok yaşadı. Bebeğinin sol kolunda yara, tırnakları ve kolunda morluklar olduğunu fark etti. Doğumu yaptıran Dr. L.U. çifte bebeğin sol kol kaslarında biraz sertlik olduğunu, panik yapılacak bir şey olmadığını söyledi. Doğumdan 3 saat sonra bebeği kontrole gelen çocuk hastalıkları uzmanı Dr. N.E. ise bebeğin sol bileğinden ve kolundan nabız alamadığını belirterek burada yapacak bir şey olmadığını söyleyip bebeği başka bir hastaneye sevk edip hastaneden ayrıldı.

Zeynep Sare Seniz, daha sonra ailesi tarafından Samsun Çarşamba Havalimanı'na getirilerek buradan Sağlık Bakanlığı'na ait ambulans uçakla Kocaeli Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü. Burada Zeynep Sare Seniz'in sol kolunun kangren olduğu belirlendi. Yaklaşık bir ay süren tedavi sürecinde yapılan ameliyatla bebeğin sol kolu omuz hizasından kesildi.


Seniz çifti ise bebeklerinin kolunun kangrenli olarak dünyaya gelmesinde ve sonrasında kolunun kesilmesinde kadın doğum uzmanı Dr. L.U. ve çocuk hastalıkları uzmanı Dr. N.E.'nin hata ve ihmalinin olduğunu iddia ederek Fatsa Cumhuriyet Savlığı'na suç duyurusunda, Sağlık Bakanlığı'na da şikayette bulundu.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER