Zehirlenme vakası sonrası soruşturma

İFAM'da 118 öğrencinin yedikleri yemekten zehirlenmesiyle ilgili soruşturma sürüyor. Vali Kaymak, İFAM'ın faaliyetine devam edip etmeyeceğine soruşturma sonucuna göre karar verileceğini söyledi

Zehirlenme vakası sonrası soruşturma

Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde 118 öğrencinin yedikleri yemekten sonra zehirlenmesiyle ilgili soruşturma sürüyor. Vali Osman Kaymak, İlmi ve Fikri Araştırmalar Merkezi'nde meydana gelen olayla ilgili araştırmanın sürdüğünü belirterek, soruşturma sonucuna göre merkezin faaliyetine devam edip etmeyeceğine karar verileceğini söyledi.

SORUŞTURMA DEVAM EDİYOR

Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde bulunan İlmi ve Fikri Araştırmalar Merkezi'nde (İFAM), Yaz Akademisi Programı için geldikleri yurtta yatılı kalan 118 öğrencinin yedikleri yemekten zehirlenmesiyle ilgili adli ve idari tahkikat sürüyor. Samsun İl Sağlık Müdürlüğü ve Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekipleri soruşturma kapsamında, öğrencilerin yediği yiyeceklerden numune alarak soruşturma başlatırken, İFAM'ın faaliyetine devam edip etmeyeceği de soruşturma neticesinde belli olacak.

TAHKİKAT SONUCUNDA DEĞERLENDİRECEĞİZ

Samsun Valisi Osman Kaymak, zehirlenme vakasıyla ilgili adli ve idari tahkikatın devam ettiğini belirterek, söz konusu merkezin kapatılıp kapatılmayacağı konusunda, "Halen tahkikat devam ediyor. Öğrencilerin neden zehirlendiği, bir ihmal olup olmadığı konusunda inceleme devam ediyor. Soruşturma neticesine göre bu konu değerlendirilecek" dedi.

Gülsüm ATİK-Gazete Gerçek

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2018, 09:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER