Yılmaz'dan Romanlara büyük jest

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, roman vatandaşların temsilcileriyle bir araya geldi.

Yılmaz'dan Romanlara büyük jest

Yılmaz, Romanların en büyük sıkıntısı olan istihdam konusunda destek olacaklarının sözünü vererek," Bir araya gelin iki tane firma kurun. Belediyemizin peyzaj ,temizlik gibi bazı işlerini size verelim. İstihdam sorununa birlikte çözüm bulalım" dedi.

Roman Mehteran Takımı ekibi mahalle muhtarları ile sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yönetim kurulu üyeleri ile istişare toplantısı gerçekleştiren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, roman vatandaşların temsilcilerinin sorunları ve taleplerini dinleyerek, birçok konuda destek olma sözü verdi. Canik ilçesi Yavuz Selim, 200 Evler ve 264 Evler mahallesi muhtar ve Roman sivil toplum kuruluşları istişare toplantısı Sevgi Cafe'de yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın başkanlığındaki toplantıya Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt, Türkiye Romanlar Konfederasyonu Samsun Temsilcisi Osman Zengin, Samsun Karadeniz Bölgesi Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı Mehmet Kayacık, Karadeniz Bölgesi Roman Kültürü Araştırma Derneği Başkanı Selim Gökçen, Yavuz Selim Mahallesi Gençlik, Kültür, Sanat, Eğitim ve Spor Derneği Başkanı Kemal Şutşur,200 Evler Mahallesi Muhtarı Hüner Sobotay, Yavuz Selim Mahallesi Mehteran Takımı Şefi Ömer Gezginci, Yavuz Selim Mahallesi Alkolle Mücadele Derneği Başkanı Gürkan Dal ile 264 Evler Roman Kültürü ve Araştırma Derneği Başkanı Yaşar Tamer katıldı. Toplantıya ilerleyen saatlerde Samsun Valisi İbrahim Şahin de eşlik etti.

ROMAN MEHTERAN TAKIMINA HER KONUDA DESTEK

Romanların sorun ve taleplerinin konuşulduğu toplantıda Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, muhtar ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerine birlik içinde olmalarını istedi ve özellikle romanların istihdam sorunu ile ilgili üzerlerine düşen ne varsa yapacaklarını söyledi. Roman Mehteran takımına gereken tüm desteği vereceklerinin de altını çizen Başkan Yılmaz, "Belediye olarak tüm desteği vermeye hazırız. Siz yeter ki bu birlikteliği bozmayın ve mehteran takımını en iyi yerlere getirin. Maddi manevi her şeye biz hazırız" dedi.

ROMANLARA BAŞKAN YILMAZ'DAN BÜYÜK MÜJDE

Romanlara bir de müjde veren Yılmaz, "Bir araya gelin bir firma kurun. Bunun için zannediyorum herhangi bir sermayeye bile ihtiyacınız yok. O firmaya iş verme sözü veriyorum. Belediyemizin peyzaj, temizlik yada diğer konularda aldığı hizmet alımlarını biz size verelim. Orada yaşayan gençlerimiz çalışsın. İŞKUR ile birlikte hareket edip mesleksizlik sorununu ortadan kaldıralım. Birlikte fikri ve proje üretip sorunlara birlikte çözüm bulalım. Ben buradan belediye Başkanı olarak açık ve net bir şekilde söylüyorum. Siz firmanızı kurun iş vermesi bizden" ifadelerini kullandı.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER