Yılmaz'dan Girişimcilere Altın Tavsiyeler

OMÜ Girişimci Eğitim Merkezi'nin Ziraat Fakültesi Mavi Salon'da düzenlemiş olduğu, TÜBİTAK 1601 yenilik ve girişimcilik programı bütüncül bir yaklaşım ile girişimcilik eğitimi sertifika projesinde, sağlık ve eğitim alanında büyüyen bir girişimci konusunda konuşmacı olarak katılan Dr. Ersin Yılmaz girişimcilere altın öğütler verdi

Yılmaz'dan Girişimcilere Altın Tavsiyeler

Samsun'da eğitim-sağlık ve yaşlı bakım alanlarında yaptığı yatırım ve hizmetler ile sektörün öncülerinden olan Dr. Ersin Yılmaz, yöneticiliğin doğuştan geldiğini ve kazanılmış karakter olduğunu, bu sayede cesaret ve dengeli özgüvenin de oluştuğu bireyde kararlılık mekanizması harekete geçerek işinde başarılı yöneticiler meydana geldiğini belirtti. Yılmaz, “Başarıya giden yolda çevresel faktörler sizi etkileyebilir, yapacağınız iş ile ilgili çevrenizden fikir ayrılıkları yaşayabilirsiniz; ama eğer ki işinize aşıksanız ve güçlü bir ekibiniz varsa başarı sizin için kaçınılmazdır” dedi.

 

ORTAK AKILLA YOL ALIN

Şirket işletmelerinde ortak akılla yol almanın çok önemli olduğunu vurgulayan Dr. Ersin Yılmaz, yatırım yapan girişimcilerin şirketteki yöneticilerle, hukuk danışmanları ve muhasebe danışmanları vb. kritik noktalardaki kişilerle sürekli toplantı ve istişare yapmanın şirketlerin uzun ve sorunsuz bir yol almasındaki en büyük etkenlerden biri olduğunu belirtti.

SÜREKLİ YENİLENİN

Dr. Ersin Yılmaz, iş hayatında başarıya ulaşmak için okumak-gezmek, azim ve esneklik gibi kavramların önemine de değinerek, girişimcilerin sürekli hayal kurmaları ve moral değerlerini yüksek tutmaları gerektiğini söyledi. Özellikle girilen iş kolunun piyasa boş olan sektörler olması gerektiğini belirten Yılmaz, “İş ile ilgili yeterli bilgiye sahip olunmalı ve başlangıç ekibinin en iyisini oluşturmalı, yeni kurulan işletmelerin yüzde 90'nın ömrü 1 yıl bile değil bu yüzden muhasebe gibi en önemli birimlerin kontrolü sizde olmalı” dedi.

 

Ziya YILDIZ

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER