Yılmaz, 'Milli Mücadele ruhu bitmeyecek'

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "Şehitlerimiz, gazilerimiz ve şehit ailelerimiz başımızın tacıdır. Biz vatanı için destan yazan, cihana ders veren bir millet olarak aynı ruhu taşıyoruz, ilelebet taşımaya da devam edeceğiz" dedi.

Yılmaz, 'Milli Mücadele ruhu bitmeyecek'

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 18 Mart Şehitleri Anma Günü Programı kapsamında şehit yakınları ve gazileri makamında ağırladı.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıl Dönümü etkinlikleri kapsamında Türkiye Muharip Gaziler Derneği, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği, Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı üyeleri Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı ziyaret etti.

Konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, şehit yakınları ve gazilerin kendileri için değerinin büyük olduğunu, her zaman yanlarında olduklarını söyledi.

BÜYÜK BİR MİLLETİZ

Vatanı için gözünü kırpmadan canını veren şehitlerin, fedakar yürekli ailelerinin, bedenini bayrağına siper eden gazilerin haklarının hiçbir zaman ödenemeyeceğini ifade eden Yılmaz, “18 Mart bizim için önemli ve şanlı bir tarihtir. Bir destanın yazılışı, yeniden varoluşun simgesi, Dünya’ya Türk Milletinin gücünün gösterildiği kahramanlıklarla dolu eşsiz bir zaferdir. Bu topraklar kolay kazanılmadı. Bir karış toprağımızın kimseye verilemeyeceği net bir şekilde cihana gösterildi. Halen aynı ruhu, maneviyatı, düşünceyi içinde taşıyan büyük bir milletiz.” dedi.

AYNI RUH DEVAM EDİYOR

Her zaman birlik ve beraberliğin korunması, el ele gönül gönüle verenlerden olunması gerektiğinin altını çizen Yılmaz, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti büyük mücadelelerle kurulurken, aradan geçen onlarca yıla rağmen hala toprağımızda, bayrağımızda, geleceğimizde gözü olanların aynı hain düşünceleri, planları bitmedi. Ülkemiz birçok badireler atlattı. Yine kahramanlarımız Milli Mücadele ruhunda olduğu gibi vatanı için göğsünü siper etmekten tereddüt bile etmedi, etmiyor. Biz böyle bir milletiz. İmanız, inancımız, vatan sevgimiz bizi güçlü kırılıyor, gücümüzü, birlikteliğimizi artırıyor. Dualarımız şehitlerimizle, gönüllerimiz aileleri ve gazilerimizle.” diye konuştu.
Yılmaz, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin’de şehit olan Mehmetçikleri, mücadelede olan kahramanları da unutmayarak, ‘Dualarımızı eksik etmeyelim’ diye seslendi.

GerçekBizde.com

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2018, 18:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER