Yılmaz; ' İş fikri olan herkes gelsin'

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz,'KOBİ’lerle Güçlü ve Güvenli Yarınlara' toplantısının ardından konuklarına Türkiye'deki 27 İŞGEM arasında ilk üçe giren Samsun İŞGEM'i gezdirdi.

Yılmaz; ' İş fikri olan herkes gelsin'
İş talebinde bulunan işsiz gençlerin iş talepleri Sabek İŞGEM'e yönlendirerek iş fikirlerine sahip çıktıklarını konuklarına anlatan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz,"Üniversite mezunu genç kardeşlerimizi sürekli iş talebi için geliyorlardı. Ben de gelen herkese hep iş fikri ve üretebileceği bir şey olup olmadığını sordum. İş fikri olan tüm girişimcilerimize gereken tüm desteği de vererek İŞGEM'eşlardan faydalanarak işlerini kurup üretime geçtiler.


Büyükşehir Belediyesi olarak da girişimcilerimizin ürettiği ürünleri kullanmaya hep özen gösterdik. İşte bunlardan biri de bugün gezdiğimiz ve bizim elektrik panolarımızı yapan firmamızı gezdik. İŞGEM iş fikri olan herkese kapısını açtı. 9 yılda kuruluştan mezun olan 15 işletmenin 12'si markalaşarak üretime geçti ve halen daha üretimlerini sürdürüyorlar"dedi.

İŞGEM YOĞUN TALEP VAR

İŞGEM'e olan talebin her geçen gün arttığını belirten Yılmaz,"Sabek İŞGEM şu an tam kapasite çalışıyor. 14 yeni talep aldık. Bir çok kurluluş da sırada bekliyor" ifadelerini kullandı. Başkan Yılmaz'ın konuğu olan ekonomi dünyasının önemli isimleri de üretimin, istihdamın merkezi konumunda olan İŞGEM'e tam not verdiler.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER