Yılmaz, 'Hayvancılık ve tarım ülkemizin can noktasıdır'

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Ülkemizde tarım ve hayvancılığı geliştirip ihracatı artırmak, ülke ekonomisine katkıda bulunmak en büyük amacımızdır. Hayvancılık ve tarım can noktasıdır” dedi.

Yılmaz, 'Hayvancılık ve tarım ülkemizin can noktasıdır'

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba ve Sağlık Bakanı Ahmet Demircan çeşitli etkinliklere katılmak üzere Samsun'a geldi.
Sabah Namazı’nın Büyük Cami’nde kılınmasının ardından Bakanlar Eşref Fakıbaba ve Ahmet Demircan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Büyükşehir belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel ve programa eşlik edenler Saathane Meydanı’nda vatandaşı ziyaret etti, esnaf lokantasında kahvaltı yaptı.

TARIM VE HAYVANCILIK GELİŞMELİ

Daha sonra Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nde idareci ve çalışanlarla değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.
Kırsal kalkınmaya önemli destekler sağlayan Büyükşehir Belediyesi’nin faaliyetlerinin de değerlendirildiği toplantıda açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Sahip olduğumuz tarıma elverişli bütün arazileri, meraları ve sulama kaynaklarını en iyi ve etkin bir şekilde kullanmalıyız. Bunu sağlayarak ülkemizde tarım ve hayvancılığı geliştirip ihracatı artırmak ve ülke ekonomisine katkıda bulunmak en büyük amacımızdır. Hayvancılık ve tarım ülkemizin can noktasıdır. Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'nü ziyaret ederek, il ve ilçe müdürlükleri çalışanlarıyla yapılan toplantıya iştirak ettik. Önemli konular ele alındı.” dedi.


 

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2018, 12:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER