Yılmaz, Hainler tek tek yok olacak

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, İstanbul’daki hain saldırıya sert tepki gösterdi. “Millet olarak başımız sağolsun, acımız çok büyük. Bu Hainler tek tek yok olacak” dedi.

Yılmaz, Hainler tek tek yok olacak
İstanbul Beşiktaş’ta gerçekleşen hain saldırının ardından bir çok kesimden sert tepki yükseldi. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, terörün bir kez daha en çirkin, hain yüzünü gösterdiğini söyledi.30 polisin şehit olduğu, 8 kişinin yaşamını yitirdiği 150’ye yakın yaralının olduğunu hain saldırının büyük acısını Millet olarak yaşadıklarını ifade eden Yılmaz, “İstanbul'da yüreğimiz dağlandı. Terörün adı rengi yok. Devlete millete karşı her kanlı hareket terördür. Rabbim sen hainlere fırsat verme. Onları amaçlarına ulaşmadan yok et ya Rabbim” dedi.“Şehit sayımız 38'e yükseldi. 38 vatan evladı Şehadet şerbetini içti. Acı 38 ailenin değil tüm Türkiye'nin. Allah'ım rahmet eylesin şehitlerimize. Bu millet bir, beraber oldukça bitecek bu terörizm. Hainler tek tek yok olacak” ifadesini kullanan Yılmaz, “Hainler emellerine hiçbir zaman ulaşamayacak. Terör yine en acı yüzünü gösterdi. Biz bir ölür bin diriliriz. Ama vatanımızın bir karış toprağını kimseye vermeyiz. Bizi bölemeyecekler, birlik ve beraberliğimizi bozamayacaklar, hain emellerini gerçekleştiremeyecekler. Başaramayacaklar” diye konuştu.

ŞEHİTLERDEN BİRİ SAMSUNLU

Hain saldırıda şehit olan polis memurlarından birinin Samsunlu olduğunu da öğrendiklerini ifade eden Yılmaz, “Tüm şehitlerimize Allah’tan Rahmet, yaralılarımıza şifalar diliyoruz. Samsunlu şehit Mustafa Öztürk kardeşimizin acı haberini de aldık. Ailesine Allah sabırlar versin.  Gün birlik olma, acılarımızı paylaşma, birbirimize destek olma günüdür” şeklinde konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER