Yılmaz, Gençlere Seslendi

Samsun Genç İşadamları Derneği (SAMGİAD) tarafından verilen 5. Dönem ilk iş yemeğine katılan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, genç işadamlarına seslendi. Yılmaz, "Sizlere çok güveniyorum. Samsun için ülkemiz için yapacağınız her hayırlı işte dağ gibi arkanızdayım" dedi.

Yılmaz, Gençlere Seslendi

SAMGİAD 5. dönemi ilk iş yemeğini gerçekleştirdi. Programa Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu,Karadeniz Genç İş Adamları Federasyonu Başkanı Levent Özden ve SAMGİAD üyesi çok sayıda genç işadamı katıldı.

GENÇLER İYİ İŞ YAPMAK HEP HEDEFİNİZ OLSUN

Programda SAMGİAD üyesi genç işadamlarına seslenerek sözlerine başlayan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "Şehirler konuşulurken yanımızda oturan bir yabancının sorduğu ilk şey şehrinizin ekonomik dinamikleri neylerden oluşuyor sorusu oluyor. Şehriniz neyle geçiniyor diyor. Neyle geçiniyor olmak ne üretiyorsunuz demektir. Bu coğrafyada ayakta kalabilmek için mutlaka güçlü bir ülke olmamız gerekiyor. 15 Temmuz'da başımıza gelen hadisenin de sebebi bu değil mi? Türkiye'nin güçlenmesinden korkanlar ülkemizin önüne engel olmak istedi ama çok şükür başaramadılar. Güçlü bir ülkenin gücünü oluşturan güçlerin başını ekonomik dinamikler oluşturur ve bu dinamikleri de girişimciler sağlar. Bizim gibi demokratik toplumlarda devletin ekonomideki yatırımları önemli değildir halkın, girişimcinin  ekonomideki yatırım dinamikleri önemlidir. O bakımdan sizleri çok önemsiyorum ve yaptığınız işe de yürekten inanıyorum. Ama beraberinde bir şeye daha inanıyorum. Verimliliğe inanıyorum. Ne olur verimli olun.  Verimli olun derken. Ne iş yaparsanız yapın kurban olayım iyi iş yapın, kaliteli iş yapın. Hayata yeni başlıyorsunuz. İyi iş yapmak hedefiniz olsun. Kaliteli iş yapmadığımız için bir türlü verimliliğimiz yükselmiyor" diye konuştu.

ÇARŞAMBA VE BAFRA OVALARIMIZ VAR KIYMETİNİ BİLMİYORUZ

Şehrimizi geçim ve ekonomide de ilk sıralara taşımak hedefimiz olsun diyen Yılmaz, Samsun'un çok verimli iki ovası olduğuna dikkat çekerek, "Bafra ve Çarşamba ovalarımızda taşı eksen biter. Ancak  o verimli ovalarımızın kıymetini bilmiyoruz. Geçenlerde helikopterle gezdim Bafra ve Çarşamba ovalarımızı. Bu defa daha iyimser oldum. Bafra Ovası pırıl pırıl olmuş. Sınırlar, kanaletler, köyler arasındaki ulaşım aksları bir haritayı önüne alacağınız şekilde düzenlenmiş.  Ancak bu düzen Çarşamba ovasında kaybolmuş. Yukarıdan baktığınızda Çarşamba Ovası'ndan söğüt ormanından geçilmiyor. Kavak ormanından geçilmiyor. Bir ova ne hali varsa görsün dercesine kötü düzenlenmiş. Verimli olmaya ve ekonomimizi büyütmeye mecburuz. Yoksa bizi ham yapacaklar. 15 Temmuz ham yapma girişimi idi ama yapamadılar. Bizim güçlü ve zengin olmamız gerekiyor. Ekonomimizi büyütmemiz lazım. Bunun için biraz daha fazla çalışmamız ve verimli olmamız lazım. Bu coğrafyada güçlü olan durabilir, güçlü olmayanın işi zor. Daha fazla üretmek, daha fazla çalışmak, daha fazla düşüp dizinizin kanamasından korkmamak, dizimiz kanadıkça daha fazla koşma yönünde bir irade ve inisiyatif ortaya koymamız gerekiyor.” dedi.

YAPACAĞINIZ HER HAYIRLI İŞTE DAĞ GİBİ ARKANIZDAYIM

Yılmaz, son olarak şunları söyledi: "Samsun ve ülkemiz için yapacağınız her hayırlı işte ben bir belediye başkanı olarak daima dağ gibi arkanızdayım. Yapacağımız her şeyi bir kenara bırakır size destek oluruz. Hangi siyasete hangi düşünceye angaje olursanız o sizin olsun. Ama Samsun ile ilgili ülkemiz ile ilgili yapacağınız olaya o düşünceleri karıştırmayın. Bununla da insanları polarize etmeyin." Konuşmalar sonrası Başkan Yılmaz, Samsun Genç İşadamları Derneği (SAMGİAD)’ne yeni üye olan işadamlarına plaket verdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER