Yılmaz,  gelecek nesillerin mücadelesini veriyoruz

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "2019'da yapılacak olan seçimler Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en önemli seçimleri olacak" dedi.

Yılmaz,  gelecek nesillerin mücadelesini veriyoruz

16 Nisan referandumunun ardından teşkilata ve halka teşekkür etmek amacıyla AK Parti Samsun İl Başkanlığı ilçe ziyaretleri gerçekleştirdi.

19 Mayıs ilçesinde AK Parti İlçe Başkanlığını ziyaret ederek referandum çalışmaları için partililere teşekkür eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "Başarıyı elde etmiş kadroların birer parçası olmaktan duyduğumuz gurur ve huzurla buradayız. Rabbim bize bu gurur ve huzuru yaşadığımız daha nice günler nasip etsin. Bizler niye seviniyoruz? AK Parti'nin başarısına katkı sağladık diye seviniyoruz. Ama işin özüne bakarsanız, Türkiye'nin geleceği ile ilgili, çocuklarımızın geleceğiyle ilgili bir siyasi mücadele veren partinin kadrolarında olduğumuz için seviniyoruz. Biz Türkiye'nin geleceğini kalkındırmak, değiştirmek, dönüştürmek gibi bir mücadelenin kadroları olduğumuz için mutluyuz. Allah bizleri muvaffak etsin.  Bizler kendimiz için değil güzel ülkemizin gelecek nesillerinin mücadelesini veriyoruz. Referandumda göstermiş olduğunuz büyük desteklerden dolayı tekrar teşekkür ediyorum" dedi.

2023 HEDEFLERİ

2019 seçimleriyle birlikte istikrarlı bir Türkiye olunacağını ifade edenBaşkan Yılmaz konuşmasını şu sözlerle tamamladı;  “2 yıl sonra yeni bir seçim olacak. 2019 seçimleri belki de Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en önemli seçimi olacak. İlk defa Cumhurbaşkanlığı Başkanlık Sisteminin seçimi olacak. 16 Nisan'da seçim yapmadık. Bir anayasa değişikliğini oyladık. Önemli olan 2019 seçimleridir. 2019 seçimlerinde bu kadrolar bu tecrübeyle ve birikimlerle birlikte büyük bir başarı öyküsü yazmak için hazırlanmalı. Geçmişte yaptığımız hataların nedenlerini güzelce tahlil edelim. Bu seçim bizi 2023'e taşıyacak bir seçim olacak. Bizim siyasi büyüklerimiz her zaman 'bir seçim biter yeni bir seçimin arifesi başlar' derler. Bugün 2019'a giden sürecin ilk günü olsun. Biz bugünden geçi yok 2019 seçimlerinin hazırlıklarını yapmalıyız.”

   Yapılan toplantıya AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu ile il ve ilçe teşkilatları yöneticileri, üyeleri ve partililer katıldı.

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2017, 22:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER