Yılmaz, eski okulunda yeniden majör oldu

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, mezun olduğu 19 Mayıs Lisesi’nde düzenlenen pilav gününe katılarak tıpkı lise yıllarında olduğu gibi yine bandoya majörlük yaptı.

Yılmaz, eski okulunda yeniden majör oldu

 Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz seneler önce sıralarında oturduğu ve aynı zamanda bando takımının da majörlüğünü yaptığı 19 Mayıs Lisesi’ndeki pilav günü etkinliğinde renkli dakikalar geçirdi. Bando takımının başına geçen ve başarı ile yöneten Başkan Yılmaz “Yıllar sonra yeniden 19 Mayıs Lisesi'nde majörlük yaparak okul yıllarıma geri dönmek beni gururlandırdı” dedi.
 19 Mayıs Lisesi geleneksel pilav gününde katılımcılara seslenen Başkan Yılmaz; 19 Mayıs Lisesi bahçesindeki etkinliğin 19 Mayıs programı kapsamında vazgeçilmezlerinden olduğunu dile getirerek; “Biz de şehirde valisi belediye başkanı atanmış ve seçilmişler olarak 19 Mayıs lisesi bahçesine gelerek 19 Mayıs programı kutlamalarının 19 Mayıs Lisesi bahçesindeki etkinliklerini ihmal etmemeye çalışıyoruz. Bu sene 19 Mayıs 1919’un 98. Deneyi devriyesi. Bizi aslında şimdiden bir heyecan aldı. 2023’e 6 yıl kaldığı gibi bizim 19 Mayıs 2019’umuza da yani 19 Mayıs 2019’un 100. Seneyi devriyesine de 2 yıl kaldı. Onun için şehrimizi bir 19 Mayıs şehrine yakışır bir düzende, bir estetik de bir kimlikte önümüzdeki 2 senede 19 Mayıs’ın 100. Seneyi devriyesine hazırlamaya çalışıyoruz. Gerek havaalanı istikametinde, gerek Ankara yolu istikametinde gerek Cumhuriyet Meydanı ve Kurtuluş Yolu, Atatürk’ümüzün Samsun’a çıktığı iskele ve onun etrafında yaptığımız düzenlemelerle bir 19 Mayıs kimliği iddiası ortaya koymaya çalışıyoruz. Daha doğrusu 19 Mayıs şehrine layık olmaya çalışıyoruz. 19 Mayıs tarihi birikimine layık olmaya çalışıyoruz.” Diye konuştu.
 Lise yıllarından da bahseden Başkan Yılmaz, son olarak şunları söyledi: "Bende 1969 yılında buradan mezun oldum. Bu lisenin bahçesi benim anılarım ve hatıralarımla dolu. Bu şehirde en uzun süre belediye başkanlığı yapmam bu okulun bana verdiği eğitim alt yapısı sayesinde olmuştur."

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2017, 18:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER