Yıldırım: Hizmet etmeye talibim

Samsun Kahveciler Odası Başkanlığı'nın mart ayında yapılacak kongresinde öncesinde güçlü başkan adaylarından Cavit Yıldırım, "Meslektaşlarımızın bu güne kadar almadığı bütün hizmetleri sunmak tek amacım. Sözde değil gerçekten birlikte olmak için adayım" dedi.

Yıldırım: Hizmet etmeye talibim

Samsun Kahveciler-Gazinocular-Büfeciler-Otelciler-Çay Ocakları Esnaf ve Sanatkârlar Odası'nın mart ayında yapılacak kongresi öncesinde adayların başkanlık yarışı devam ediyor. Kongre öncesinde adaylığını açıklayan Kavak Yosunlu Mahallesi Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Cavit Yıldırım, kahveci esnafına daha iyi hizmet verebilmek için bu göreve talip olduklarını söyledi.

‘ÖNCE HİZMET’ DİYEREK YOLA ÇIKTIM

'Önce hizmet' sloganı ile yola çıktıklarını belirten Başkan adayı Yıldırım, “Meslektaşlarımızın bugüne kadar almadığı bütün hizmetleri sunmak, odamıza gücünü yeniden kazandırmak tek amacımızdır. Bizim kişilerle hiçbir sorunumuz yok, herkes gelip geçicidir. Önemli olan kalıcı eserler bırakmaktır"  diye konuştu.

‘HİZMET ETMEK İÇİN ADAY OLDUM’

Odanın mevcut durumunu ve çalışma programını anlatan broşürlerle üye ziyaretlerine devam ettiğini dile getiren Cavit Yıldırım, "Herkese ulaşmaya çalışıyorum. Üyelerimizin kongreye gelerek, oylarını kullanmalarını, odamıza sahip çıkmalarını rica ediyorum. Ben hizmet etmeye talibim. Odamızın kurumsal bir yapıya ulaşması, çoğulcu, şeffaf ve denetlenebilir bir yapıya kavuşturulması için aday oldum. Yönetime seçilmemiz halinde üyelerimizin odamıza çok rahat bir şekilde, kendi evlerine gelip gidebileceği gibi bir yapı oluşturacağım" dedi.

‘ONURLU BİR MESLEK İCRA EDİYORUZ’

Genel Kurul'da üyelerin desteğiyle yönetime seçilmeleri halinde, odanın faaliyetlerini arttıraklarını vurgulayan Cavit Yıldırım, "Bunun içinde işe her meslek dalında komisyonlar kurarak başlayacağız. AR-GE çalışmaları yapılacak. Samsunluların samimi dostuklarını arttıran çay ocaklarımızın,  akşam işinden çıkarak evine gitmeden önce kahvehanelerde stresini atan vatandaşlarımızı ağırlayan kahvecilik mesleğinin de anlamda onurlu bir meslek haline getirmeyi sağlayacağız. Bunun için söz veriyorum" diye konuştu.

‘KAYIT DIŞILIĞA SON VERECEĞİZ’

Karşılık güven duygusu içerisinde üyelerle 24 saat iletişim içerisinde olacakları bir yapı oluşturacaklarının altını çizen Cavit Yıldırım, "Sadece kendi çevrelerine değil, tüm üyeleri kapsayan adil bir yönetim sergileyeceğim. Odamız üyelerinin yüzde 75'i kahveci, çay ocağı ve kafeteryalardan oluşuyor. Özellikle bu alanlardaki esnaflarımız çok büyük sorunlarla karşı karşıya oldukları biliniyor. Mevcut ortamda çok zor şartlara rağmen, adeta günü kurtarmak için mücadele eden mensuplarımız bile var.  Bunun yanında kayıtdışı olarak çalışan çok sayıda işyeri var.  Bu durum, rekabet ortamının adil olmamasına neden oluyor. Kayıt dışındaki işyerlerinin de kayıt altına alınması konusunda mücadele edeceğim” dedi.

‘ESNAFIMIZ ZOR GÜNLER GEÇİRİYOR’

Oda üyesi esnafların, işgaliye ücretleri ile ilgili belediyelerle çok büyük sıkıntıları olduğunu da vurgulayan Cavit Yıldırım, "Zaten zor durumda olan esnafımızı bir nezbe de olsa rahatlatabilmek için, belediye başkanlarımızla sürekli istişare halinde olacağız. Başkanlarımızın her yerel seçimde siyaset arenasına çıktıklarında en fazla ihtiyaç duydukları esnafımızın sorunlarına çözüm bulmaları için odamızla işbirliği yapmaları için elimden gelen tüm gücümü kullanacağım. Ayrıca devletimizin ilgili mercileriyle gerekli çalışmaları yaparak, üyelerimize kolaylıkların sağlanması yönünde uğraş vereceğiz. Böyle bir ortamda üyelerimizin gelir düzeyini artırmak, girdi masraflarını azaltmak için de çeşitli

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER