'Yenilikçi olacağız'

Samsun Marangozlar-Döşemeciler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Ömer Abanoz, yeni dönemde oda yönetimine yenilikçi, çağdaş ve katılımcı bir bakış açısı getireceklerinin sözünü vererek, oda üyelerine seçim çağrısında bulundu

'Yenilikçi olacağız'

Samsun Marangozlar-Döşemeciler Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın 18 Şubat günü gerçekleştirilecek 23. Olağan Genel Kurulu’nda oda yönetimine aday olan Ömer Abanoz, odalarını ‘Yenilikçi, çağdaş ve katılımcı yönetim anlayışı’ ile yepyeni bir döneme geçireceklerini söyledi

ÇÖZÜM ODAKLI HİZMET SUNACAĞIZ

Oda başkanlığı görevine seçildikleri zaman yönetim kurulu üyeleriyle beraber yenilikçi ve çağdaş yönetim anlayışını benimseyerek hizmet edeceklerini kaydeden Başkan Adayı Ömer Abanoz, “Farkındalık ve değer katan yönetim anlayışımızı, birlikten kuvvet doğar sözüyle şekillendirerek çıktığımız bu yolda yönetim ve denetim kurulu olmak üzere tüm üye arkadaşlarımızla beraber vizyonumuzu odamız tüm üyelerine hizmet için kullanacağız. Bizler, tüm üyelerimizin beklenti ve ihtiyaçları doğrultusunda hareket ederek üyelerimize eşit mesafede çözüm odaklı hizmet sunmayı hedeflemekteyiz. Şeffaf (sorgulanabilir) ve katılımcı (ortak karar alma) yönetim modelini önemsemek ve uygulamak. Yönetim kurulumuzun alacağı tüm kararların üyelerimizce takip edilebilir ve ulaşılabilir olmasını benimsemekteyiz. Böylelikle birlikteliğimizi daha da güçlendireceğimize inanmaktayız. Bölgesel ve sektörel kalkınmada önemli karar alıcıların (belediyeler, kalkınma ajansları, birlikler, kooperatifler vb.) önemsediği ve dikkate aldığı bir oda yönetiminin oluşturmasını hedeflemekteyiz. Şehrimizde üyelerimiz veya sektörümüzle ilgili karalar alınırken fikir veya önerilerimize başvurulan ve nihai kararda söz sahibi olan bir oda yönetimi sergileyeceğiz. Yönetim modeli ile farkındalık yaratarak bölgesel ve ulusal bazda söz sahibi olan bir oda yönetimini kendimize vizyon edinmekteyiz. Bu doğrultudaki vizyonumuz Samsun ile sınırlı değildir. Odamızın üyelerini ilgilendiren her konuda diğer odaların dahi istişare yapabileceği, farklılığımızın emsal teşkil edeceği örnek bir oda yönetiminden bahsetmekteyiz. Tüm bu hedeflerimiz ve bakış açımız bizlere daha büyük sorumluluklar ve misyon yüklemektedir” dedi.

‘SAMSUN’U SEKTÖRDE SÖZ SAHİBİ YAPACAĞIZ’

“Yenilikçi ve çağdaş yönetim anlayışı ile çıktığımız bu yolda birtakım yönetim anlayışını değiştirmek için üstlendiğimiz misyonumuzu şöyle sıralayabiliriz” diyen Başkan Adayı Ömer Abanoz, “Üyelerimize gerçekleştireceğimiz ziyaretler ile bağımızı daha da güçlendirerek sorunların tespiti, çözümü ve takibi konusunda kararlı birliktelik oluşturmak. Tüm üyelerimizin ortak katılımı ile şehrimizde birlikteliği sağlamak ve odamızın marka değerini artırmak. Gelişen ve büyüyen Türk ekonomisinde şehrimizin sektörel bazda söz sahibi olması için gerekli tüm girişimlerin gerçekleştirilmesi. Üyelerimizin başlıca sorunlarından biri olan nitelikli-kalifiye personel edinme konusunda gerekli girişimlerin sağlanması. Kayıt dışı üretimi önlemek. Mesleki sanayi sitelerinin oluşturulması için ilgili kurumlarla kararlı çalışmaların yürütülmesi. Birçok üyemizin de yer aldığı sanayi sitelerin fiziki koşullarındaki sorunlar, çevre düzenlemeleri ve temizliği ile ilgili kamu kurum ve kuruluşların bilgilendirilmesi ve konunun takipçisi olmak. Üyelerimizin ham madde ve ürün tedarik etme veya sektörel yeniliklerden haberdar olması için ilgili hizmet veya ürün tedarikçileri ile bir araya gelmesini sağlayacak organizasyonlar gerçekleştirmek” dedi. Başkan Adayı Ömer Abanoz, açıklaması sonunda oda üyelerine genel kuruldaki seçimlere katılım çağrısı yaparak, odalarına sahip çıkmaları yönünde seslendi.

Oda Yönetimi şu isimlerden oluşacak:

Yönetim Kurulu Asil Liste: Ercan Akman, Cemal Aycin, Alaattin Zaman, Yusuf Kuru, Orhan Kesimoğlu, Mustafa Çabaş.

Yönetim Kurulu Yedek Liste; Metin Kalaycı, İrfan Biltekin, Barış Kanık, Bünyamin Çelik, Tuncay Yılmaz, Erol Ergin, Metin Öztürk.

Denetim Kurulu Asil Liste: Mehmet Akakça, Oğuz Çolak, Serkan Öztürk.

Denetim Kurulu Yedek Liste: Seyit Ahmet Bayraktaroğlu, Şenol Çelik, Murat Kök.

Tolga BİRGÜCÜ

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2018, 08:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER