Yeni Parti Mi Kuruluyor?

‘Demokratlar Platformu’ adı altında başlayan hareket yeni bir siyasi partimi kuruluyor sorusunu akıllara getirdi. Platform üyeleri, Türkiye genelinde yaptığı toplantıların dördüncüsünü yarın Samsun’da gerçekleştirecek

Yeni Parti Mi Kuruluyor?

Samsun’da yarın toplanacak olan hareketin çıkış noktasını anlatan eski Adalet Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı Naci Akın, kurulan ‘Demokratlar Platformu Hareketi’nin günden güne güçlendiğini belirtti. Akın, “Kurulan platform, merkez sağa gönül vermiş insanların bir araya geldiği bir platform. İlk toplantı Kocaeli’nde başladı ardından Sakarya ve Yalova’da toplantılar düzenlendi. Bu toplantıların 4. de Samsun’da yarın yapılacak. Fuariçi Derya Düğün Salonu’nda yapılacak olan toplantıya Samsun’dan Karadeniz’den ve Türkiye’nin dört bir yanından bu harekete gönül vermiş insanlar katılacak” dedi.

MUHALEFET BECERİKSİZ

Hareketin gerekçesini hem iktidarın zafiyeti hem de muhalefetin beceriksizliği olarak değerlendiren Akın, “AK Parti iktidarının yanlışları çığ gibi büyürken Türkiye’yi ise çıkmaza sokmakta. İktidarın yanlışlarının anlatması gereken muhalefet ise maalesef beceriksiz bir şekilde davranmakta. Mevcut tabloya baktığımızda 10 defa dahi seçim yapılsa iktidar değişikliği olmaz. Merkez sağda bir birleşim olursa iktidarda değişim olacağı görüşündeyiz. Bu yola çıkarken eski Adalet Partisi’nin Gençlik Kollarında görev yapmış isimler kıvılcım yaktı. Şimdi ise değişik siyasi partiden isimler de bu harekete destek veriyor. Bazı isimler ofis toplantıları gerçekleştirirken bazı isimler ise düzenlediğimiz salon toplantılarında yanımızda olarak bizlere destek veriyor” diye belirtti.

YARIN SAMSUN’DALAR

Samsun’da yapılacak toplantının hareketin geleceğine ışık tutacağını kaydeden Akın, bir sonraki toplantının Ankara’da siyasi parti kurma toplantısı olabileceğini söyledi. Naci Akın, “Platforma aktif siyasetin içerisinde yer almayanların yanı sıra şu an AK Parti, CHP ve MHP’de milletvekilliği görevini yürüten bazı isimler de destek veriyor. Yarın Samsun’da yapılacak toplantının ardından hareketin önü açılacak. Samsun’un ardından Isparta ve Manisa’da da toplantı yapmayı planlıyoruz. Bu toplantıların sonuncusunu ise Ankara’da yaparak hareketin önünü açarak aktif siyasettin içerisinde yer alması sağlanacak” diye konuştu.

MHP’Yİ BEKLİYORUZ

MHP’nin mahkeme kararını da beklediklerini ifade eden Akın, “MHP’nin olağan üstü kongre taleplerinden dolayı mahkemelik olmasının da hareketin üzerinde etkisi olduğunu belirten Akın, 8 Nisan günü görülecek olan MHP davasında çıkacak olan sonuçta bu hareket için önemlidir.  Meral Akşener şuan MHP içerisinde Genel Başkan adayı olarak bir yola çıktı. Bu yolun sonunda neler yaşanacağı bilinmez. AK Parti’de aktif siyaseti bırakmış Abdullah Gül ve Bülent Arınç ise şu an için bizim hareketimiz içerisinde yer almıyor. Onların ve bizim misyonumuzda da bir benzerlik yok” şeklinde konuştu. Akın, yeni oluşumun siyasi yapılanmasının Demokrat Parti’nin içinde veya haricinde olabileceğini de sözlerine ekledi.

 

Sezer SEZER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER