Yeni Havza Devlet Hastanesi hizmete giriyor

Yeni Havza Devlet Hastanesinin yüzde 99'unun bittiğini söyleyen Samsun Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. S. Sırrı Kılıç, hastanenin 2017'nin ilk yarısında hizmete gireceğini söyledi.

Yeni Havza Devlet Hastanesi hizmete giriyor
Yeni Havza Devlet Hastanesi inşaatını ziyaret ederek yapılan çalışmalar ve düzenlemeler hakkında Hastane Başhekimi Dr. Mustafa Keçeci ve İdari Mali İşler Müdürü Göksel Kaplan’dan bilgi alan Samsun Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. S. Sırrı Kılıç, ziyaret sonrası hastane inşaatının son durumu hakkında bilgi verdi. 2014 yılında inşaatına başlanan Havza Devlet Hastanesinin artık açılış aşamasına yaklaştığını söyleyen Genel Sekreter Prof. Dr. S. Sırrı Kılıç, yüzde 99 oranında tamamlanan binanın kabul aşamasında olduğunu, işlemlerin TOKİ tarafından tamamlanmasından sonra son eksikliklerinin giderilerek, hastanenin 2017 yılı ilk yarısında hizmete açılacağını kaydetti.
12 yataklı yoğun bakım servisiyle birlikte 95 yataklı olarak hizmete girecek Havza Devlet Hastanesinde; 14 poliklinik, 4 diş ünitesi, 14 yataklı diyaliz ünitesi, yetişkin yoğun bakım servislerinin de bulunacağını ifade eden Genel Sekreter Prof. Dr. S. Sırrı Kılıç, 21 bin 135 metrekare alanda hizmet verecek hastanede, 4 ameliyathanenin de bulunacağını, hastanede ayrıca 70 araçlık bir otoparkın da hastalar için düzenlendiğini belirtti. Beş yıldızlı otel konforunda hizmet verecek hastanenin tüm odalarında banyo, tuvalet, televizyon ve buzdolabı bulunacağını, iç düzenlemeleri, poliklinik ve servis planlaması yönünden hastanenin Samsun’un örnek hastanelerinden biri olacağını belirten Kılıç, yeni hastanenin nitelikli sağlık hizmet sunumu noktasında Havza’nın ihtiyacını karşılayarak, ilçeyi sağlık konusunda önemli bir konuma getireceğini ifade etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER