Yeni Anayasanın Sonuçlanması Gerekiyor

Atakum Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Yeni Anayasa ve Başkanlık Sistemi’ konulu konferansa katılan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Şeref Malkoç, değerlendirmelerde bulundu.

Yeni Anayasanın Sonuçlanması Gerekiyor
Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi’nde gerçekleşen konferans ilk olarak ÖZDER Genel Başkanı Ahmet Akça’nın açılış konuşması ile başladı. Daha sonra söz alan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz  yeni Anayasa ve başkanlık sisteminin Türkiye için önemini vurguladı

“YENİ ANAYASANIN SONUÇLANMASI GEREKİYOR”

Yeni Anayasa ve başkanlık sisteminin bir an önce hayata geçmesi gerektiğini vurgulayan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Yeni Anayasa’nın ve başkanlık sisteminin tartışma götürmez bir şekilde önümüzdeki günlerde sonuçlandırılması gerektiğine inanıyorum. Bundan 7-8 sene önce Arap baharı söylenseydi inanmazdık. Ama geçtiğimiz 10 yılda sınırlar değişmeye başladı. Devlet yönetimleri altüst olmaya başladı. Böylesine bir coğrafyada bizim 1980'de hazırlanmış bir Anayasamız var. Daha sonra yapılan değişiklikler var ama olayın bütününde Türkiye'nin ihtiyaçlarına cevap verecek bir Anayasa olmadığını, sokakta bir insana da sorsa bize hak verir" ifadelerini kullandı.

Konferansa ayrıca ilçe kaymakamları, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, mülki erkan ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Konferans, konuşmalarında arından yapılan soru-cevap kısmının arından hediye takdimi ile sonlandı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER