Yavru baykuşlar doğayla buluşacak

Samsun'da bulunan Büyükşehir Belediyesi Yaban Hayvanları İlk Yardım Ünitesi'ne getirilen yavru baykuşlar tedavilerinin ardından doğayla buluşacak

Yavru baykuşlar doğayla buluşacak
Samsun'un bulunan yaklaşık 350 kuş türünü barındıran Türkiye'nin en büyük sulak alanlarından olanKızılırmak Deltası Kuş Cenneti'nde bulunan Yaban Hayvanları İlk Yardım Ünitesi, yaralanan veya hastalanan hayvanları tedavi ederek doğal hayatlarına bırakıyor.

TEDAVİLERİNİN ARIDNDAN DOĞAYA BIRAKILACAK

3 hafta önce yuvalarından düşen ve yaralı olarak vatandaşlar tarafından  İlk Yardım Ünitesi'ne getirilen iki peçeli baykuşun tedavileri sürüyor. İlk Yardım Ünitesi Veterineri Peria Tabatabaei, "Bu yavrular bize geldiklerinde çok ufaklardı. Gelişimleri için gerekli olan tedavilerini yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz. Bu baykuşları hafta başında uçmalarının gelişmeleri için bünyemizde bulunan antrenman alanına alacağız. Burada baykuşlar içgüdüsel olarak uçmayı öğrenecekler. Daha sonra hayvanları doğal hayatlarına bırakacağız" dedi.

Veteriner Peria Tabatabaei ayrıca şu an ünitede leylek, küçük akbalıkçıl, kulaklı orman baykuşu, martı, üveyik ve şahin bulunduğunu bunlarında tedavilerinin devam ettiğini söyledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER