'Yatırım Yapacak Arazi Yok'

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş’ın Anemon Otel’de gerçekleştirdiği toplantıda iş adamlarının ‘Yatırım yapacak arazi yok’ eleştirilerine yanıt verdi.

'Yatırım Yapacak Arazi Yok'

Deniz ulaşımından faydalanmayanların deniz kenarında yatırım yapmak istemelerini anlayamadığını ifade eden Başkan Yılmaz, iş adamlarına yatırım için hali hazırda kurulu bulunan organize sanayi bölgelerini adres gösterdi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı öncesinde AK Partili meclis üyeleri, Samsunum-1 gemisindeki grup toplantısında buluştu. Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın başkanlığındaki toplantıya AK Parti

Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, İl Başkan Yardımcısı Yılmaz Açan, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, AK Parti Grup Başkan Vekili Nihat Soğuk ile ilçe belediye başkanları ile meclis üyeleri katıldı.


Toplantıda kentin ekonomisi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, iş adamlarının “Yatırım için yer yok” eleştirisine değindi. Yatırımcı için yer meselesinin Türkiye’nin her yerinde büyük bir problem olduğunu ifade eden Başkan Yılmaz, “Çünkü her sanayici, devletin yeri kendisine bedava vermesini bekliyor. Hükümetimiz, sanayicilere, iş adamlarına, girişimcilere her türlü desteği veriyor. Ülkenin kalkınması için yeri de bedava veya çok ucuz fiyatlarla vermelisiniz diyen zihniyet, Türkiye’nin her yerinde geçerli. Ama bu her yerde geçerli olan anlayışın hareket alanı, Karadeniz’de biraz daha dar.  Doğu Karadeniz’de bedava da olsa sanayiciye verecek yeriniz yok. Coğrafya buna müsait değil.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER