Yatırım çağrısı

Türkiye’deki tüm firmalara yatırım çağrısı yapan Bafra Karma ve Medikal Aletler İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin Müdürü Recai Akçer, “Medikal OSB’nin tamamlanmasını beklemeden, Karma OSB’mizdeki yerlere yatırım yapabilirler” dedi

Yatırım çağrısı

Hali hazırda 15 bine yakın tıbbi alet üretimi yapılan Samsun’da, tüm dünyaya örnek olacak bir Organize Sanayi Bölgesi alanı kuruluyor. Kentteki medikal alet üreten tüm firmaların bir araya toplanarak üretimlerini yapmalarını sağlayacak olan Bafra Karma ve Medikal Aletler İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) çalışmalar hızla sürüyor. Bafra Karma Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB) ikinci etabına kurulacak olan Medikal Aletler İhtisas Organize Sanayi Bölgesi için OSB Müdürü Recai Akçer, Türkiye’deki tüm firmalara yatırım çağrısı yaptı.

TAHSİSLER, EN GEÇ 2019 YILI SONUNDA BAŞLIYOR

Recai Akçer, “OSB’mizin altyapı ihalesi 14 Haziran’da yaptık. 2019 yılı içerisinde altyapı ihalesi işinin çalışmaları başlanacak. Medikal OSB kısmımızda 79 sanayi parseli var. Diğer karma OSB’mizde ise 58 adet sanayi parselimiz mevcut. 2019 yılı sonuna kadar en geç 2020 yılının başında OSB’mizde medikal firmalara tahsise başlayacağız” diye konuştu.

‘İNSAN İSTİHDAMININ SEKTÖRÜNÜ KUCAKLAYACAĞIZ’

“Medikal Firmaların buraya gelmesi istihdam açısından çok önemli görüyorum” diyen OSB Müdürü Recai Akçer, “OSB’mizi, bacasız sanayi gibi düşünüyorum. İnsan istihdamının önde olacağı bir sektörü kucaklayacağız. OSB’miz niteliği açısından Türkiye’de tektir. Dünyadaki medikal alet üretiminin yüzde 1’ini Samsun üretiyor. Bu da kentimiz için güzel bir veridir” şeklinde konuştu.

‘TÜRKİYE’DEKİ TÜM FİRMALAR YATIRIM YAPABİLİR’

Bafra OSB’de irili ufaklı 60’a yakın ve 24 tane de yatırım bekleyen firma olduğunu kaydeden OSB Müdürü Recai Akçer, “Bu sadece Samsun için geçerli değildir, tüm ülke genelinde firmalara müracaat imkanı tanıyacağız. Şu an bile karma OSB’de yerimiz var. Türkiye’deki tüm firmalar gelip yatırım yapabilirler. Kümelenmeyi istiyorlar ancak Medikal OSB’nin yapılmasını beklemeden Karma OSB’ye gelip yatırım yapabilirler” dedi.

Tolga BİRGÜCÜ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER