Yaşlılarla buluştular

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi dönem üç öğrencileri seçmeli geriatri (yaşlılık ile ilgili bilim dalı) blok dersi kapsamında Samsun Büyükşehir Belediyesi Huzurevi'ni ziyaret ettiler.

Yaşlılarla buluştular
OMÜ Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Sağlık Bakım Hizmetleri Bölümü Öğretim Görevlisi Mükerrem Kabataş Yıldız nezaretinde dönem 3 öğrencileri huzurevinde yaşlılarla bir araya geldi. Öğretim Görevlisi Kabataş Yıldız, eğitimlerinin amacının yaşlılığa özgü fiziksel ve ruhsal sağlık sorunlarının bu sorunlara yönelik koruyucu ve rehabilite edici sağlık hizmetlerinin öğrenilmesi olduğunu belirtti. Bu kapsamda huzurevinde sosyal hizmetler uzmanından bilgi alan öğrenciler daha sonra huzurevinde yaşama bizzat tanıklık ettiler.

Öğrenciler tanıdık yüzlerle karşılaştı

Huzurevi Müdürü Mümin Tan ile görüşen Kabataş Yıldız, güzel bir mekanda yaşlılarımıza sevgiyle hizmet eden yöneticilere kendilerine verdikleri destekten dolayı teşekkür etti. Bu kapsamda yaşlılık dönemine ait sorunların bizzat yaşlılarla iletişim halinde öğrenilmesinin önemine vurgu yapan Kabataş Yıldız, ziyaret sonrası öğrencilerin çok duygulu dolu ve olumlu izlenimler edindiğini belirtti. Ziyarette çok ilginç rastlantılarda yaşandı. Öğrencilerin yaşlılarla sohbet sırasında tanıdık yüzlerle karşılaşması duygu patlamalarına yol açtı.
Geriatri blok dersi kapsamında yaşlıları tek tek dolaşan öğrenciler yaşlılarla yakından ilgilendiler. Huzurevi sakinlerinin duygu ve düşüncelerinin dinleyen öğrenciler, zaman zaman duygulu anlar da yaşadılar. Geriatri için önemli tecrübeler edindiklerini ifade eden öğrenciler, ziyaretin meslek hayatlarına olumlu katkı sunacaklarını söylediler.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER