Yardıma muhtaç ailelere ev yardımı

Samsun’un Canik ilçesinde yaşayan yardıma muhtaç aileler, Kaymakam İlhan Turgut’un başkanlığındaki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı desteği ile ev sahibi oluyor

Yardıma muhtaç ailelere ev yardımı

Canik Kaymakamı İlhan Turgut, ilçedeki yardıma muhtaç ailelere Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığı ile maddi ve nakdi yardımlara devam edildiğini açıkladı. Ahırdan bozma birçok evin yeniden yapım ve onarımına da el atan Kaymakam Turgut, çok sayıda evin yenilenmesine ve onarımına da aracı oldu. 3 yıldır 95 ailenin evini yenileyen Kaymakam Turgut, hayırseverler ve sosyal yardımlaşma fonu imkanları aracılığı ile vatandaşlardan hayır duası alıyor.

95 AİLE YENİ EVİNE GEÇTİ
Canik Kaymakamlığı’na bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı, ilçede yaşayan bakıma muhtaç ve fakir ailelerin evlerini yeniden donatıyor. Canik ilçesinde yaşayan toplamda 95 yardıma muhtaç durumda bulunan, olumsuz yaşam ve ev koşullarına sahip aileye betonarme ev yapım ve onarım yardımı desteğinde bulunuldu. Barınma yardımları kapsamında çalışmaların devam ettiği belirtildi. Canik Kaymakamlığı’ndan edinilen bilgiye göre; ilçede yaşayan 95 ailenin evi yenilenirken, toplamda 1 milyon 441 bin TL harcama yapıldı.

‘RAHAT UYUYAMIYORUZ’
Evleri tek tek gezerek inceleyen Canik Kaymakamı İlhan Turgut, “İlçede yaşayan yardıma muhtaç aileleri vakıf çalışanlarımızın incelemeleri yanı sıra vakfın mütevelli heyetinde bulunan Sarıbıyık Mahallesi Muhtarı Nihat Durmuş ile birlikte gerek önceden ve gerekse yapım onarım aşamasında gezerek ihtiyaçları yerinde tespit ediliyor ve gideriliyor. Evlerin hepsinin tadilatı ve yenilemesi ekip arkadaşlarımız ve mütevelli heyetimizin gözetimi altında gerçekleştiriliyor. Birçok ailemiz maalesef ahırdan bozma evlerde yaşamak zorunda kalmış. Kaymakamlık olarak buna duyarsız kalamayız. Devletin asli görevi vatandaşın refah ve huzurunu sağlamaktır. İnsanlar derme çatma, adeta barakayı andıran, ahırdan bozma evlerde yaşamak zorunda kalırken bizler rahat uyuyamayız. Onlarında güzel bir evde yaşamaları için kaymakamlık ve vakıf olarak üzerimize düşen görevleri yerine getirmeye gayret gösteriyoruz” dedi.

KOMŞUSU AÇKEN TOK YATAN BİZDEN DEĞİLDİR
Çoğu zaman Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na gelen ödeneklerle evleri yaptırdıklarını kaydeden Kaymakam Turgut, “İlçemizde yaşayan 95 ailemizin evlerini düzenledik. Bu yardımları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığına gelen ödeneklerle ve ilçemizdeki bazı hayırsever iş adamlarının desteği ile yapıyoruz. ‘Komşusu açken tok yatan bizden değildir’ hadisi ile yardımlaşmayı öngören dinimizin gereğini yerine getirmek asli görevimizdir. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışı ile ilçemizin muhtelif mahallelerinde yaşamlarını zor durumda yürüten ailelerimize ev yapım ve onarım yadımlarını yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. İzlenen sonuçlar çok yüksek bir memnuniyet ve devlete çok yüksek bir güven duygusu oluşturmuş durumda. Bu da bize şevk ve enerji vermektedir” diye kaydetti.

Sezer SEZER

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2017, 08:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER