Vekil Kurt'tan Havza'ya ziyaret

AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt bir dizi ziyaret için Havza’ya geldi.

Vekil Kurt'tan Havza'ya ziyaret

AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt Havza ziyaretleri kapsamında ilk olarak Havza Ziraat Odası Başkanlığını ziyaret ederek burada Oda Başkanı Coşkun Genç ve yönetim kurulu üyeleri ve Havza Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Hüsamettin İlhan ile bir araya geldi.

Burada bir süre ilçedeki tarımsal faaliyetler hakkında Oda Başkanı Coşkun Genç ve Havza Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe İlhan’dan bilgiler alan  AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt tarımsal üretimin çeşitlendirilmesinin önemine değinerek; “ Artık dedemizin ektiği ürünleri bırakmayız ve gelişime açık olmalıyız. Artık tarımı dededen kalma yöntemler ile değil daha profesyonel yapmamız lazım. Ak Parti dönemi ile tarımsal alanda önemli birçok çalışma yapıldı ama yapılacağımız daha çok iş var.” Dedi.

Çiftçilerin birlikte hareket etmelerinin önemine değinen Kurt; “Tarımsal kooperatif ve birliklerimiz ile çiftçimiz daha güçlü oluyor. Çiftçimiz bu şekilde ürünü daha iyi fiyattan verebiliyor. Havza’da Belediyemiz, Ziraat Odamız ve Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğümüzün orta hareket edeceği bir dernek ile ilçe tarımına yön verilmesi bölge çiftçisi için önemli bir husus.” Dedi.

Kurt ve beraberindekiler daha sonra Havza Kaymakamlığına geçerek burada Havza Kaymakam Vekili Cengiz Nayman ile bir süre görüştüler.

Kurt yapılan her işin vatandaş için olduğunu belirterek; “Kaymakamlığımız ve Belediyemiz ile birlikte halkımıza hizmet için çalışmalarını sürdürüyor. Bizlerde ilçemize hizmet konusunda üzerimize düşen her işte kurumlarımızın yanındayız ve yardımcısıyız. Bu vesile ile bir süre önce göreve başlayan Kaymakamımıza görevinde başarılar dilerim.” Dedi.

Havza Kaymakam Vekili Cengiz Nayman ise ziyaretlerinden ötürü Kurt’a teşekkür ederek; “Amacımız Havza’ya ve Hazalılara hizmet etmek.” Dedi.

AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt son olarak Havza Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret  etti.

Kurt OSB’ye alt yapı çalışmalarının ardından hızlı şekilde yatırımcı bulmak için çalışması gerekliliğinin önemine değinerek; “ İlçede göçü durduracak ve istihdam sorununu çözecek olan OSB’ye yatırımcı bulmak için bizlerde elimizden gelen desteği vereceğiz. İnşallah en kısa sürede parsellerimizin tahsisini yapacağız ve artık burada fabrikalar çalışmaya başlayacak.” Dedi.

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ise OSB’nin Havza için önemli olduğunu belirterek; “Sizlerinde desteği ile kısa sürede burada fabrikalar kurulacak ve Havza göç veren değil öç alan bir ilçe olacak.” Dedi.

Ziyaretlerde Kurt’a, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ve Ak Parti İlçe Başkanı Sebahattin Özdemir eşlik ettiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER