Vatandaş 2 TL'ye tavuk döner için ne diyor ?

Gündeme getirdiğimiz ‘2 LİRAYA ÖLMEYİN!’ başlıklı ucuz tavuk döner satışları üzerine Samsun halkına ‘2 liraya tavuk döner olur mu?’ diye sorduk. Vatandaş, ‘kesinlikle olmaz’ diyor

Vatandaş 2 TL'ye tavuk döner için ne diyor ?

Gündeme getirdiğimiz ‘2 LİRAYA ÖLMEYİN!’ başlıklı ucuz tavuk döner satışları üzerine Samsun halkına ‘2 liraya tavuk döner olur mu?’ diye sorduk. Vatandaş, ‘kesinlikle olmaz’ diyor

Kesiminden sonraki her günü bozulana dek ayrı değerlendirilir döner tezgahlarına gelen tavuklar, Samsun’da toplum sağlığını 2 lira üzerinden ölümle tehdit ediyor. Ülke genelinde en fazla zehirlenme vakasının yaşandığı tavuk dönerlerin satışına önceki gün ‘2 TL’YE ÖLMEYİN!’ başlıklı haberimiz ile dikkati çekmiştik. Samsun halkı dün 2 liraya yapılan döner satışını Gazete Gerçek’e değerlendirdi.

PARASI OLMAYAN GİTSİN EVİNDE YESİN

Dinçer Osma (52), “Kesinlikle uygun bulmuyorum. 2 Liraya döner mi olur. Sağlıksız buluyorum. Kesinlikle alınmamalıdır. Ekonomik sorunu olan gitsin evinde yesin. İnsanlar karınlarını doyurmak için hayatlarını riske atmasınlar.”

VATANDAŞIN SAĞLIĞI KİMSENİN UMURUNDA DEĞİL

Hamit Musaoğlu (70) “2 Liraya döner değil, ekmek arası ıspanak bile olmaz. Tamamen halk sağlığını tehdit ediyorlar. İçerisinde ne olduğu belirsiz. İnsanların ekonomik sorunları suistimal ediliyor. Vatandaşın sağlığı hiç önemli değil. Halk alsın yesin ölsün, kimsenin umurunda değil. 2 Liraya döner mi olurmuş, kimse almasın.”

İÇERİSİNE BİR SÜRÜ ŞEY KATIYORLAR

Yılmaz Boyacı 62 adlı vatandaş; “2 liraya tavuk döner olmaz. Tavuk zaten pahalandı. 2 Liralık dönerin içerisindeki tavuk olmaz. Ekmek zaten 1 lira. Nasıl oluyor bu? İçerisine bir sürü deri gibi şey katıyorlar. Belli oluyor. Gramdan çalıyorlar. 2 liralık dönerin içerisinde her türlü şey olur. Bakteri olur, tat alınmaz. Baharatla, yeşillikle sos ile sözde tavuğu karıyor insanlara satıyorlar. Ben hiç almadım. 2 liraya tavuk döner olmaz. Doğasına aykırıdır.”

2 LİRAYA KİM ET ALMIŞ Kİ…

Öğrenci Muhammet Yılmaz (17), “Haberinizi gördüm ve araştırdım. Kalın bağırsak, derisi ve insanlar tarafından tercih edilmeyen yerlerini kullanıyorlar. Onlara kırmızı bir renk katıp, baharat koyuyorlar ve et tadını yakalıyorlar. 2 liraya kim et almış ki, dürümün arasına koyuluyor. Öğrencilikten dolayı benim de yediğim oldu ancak haberi ve videoları izledikten sonra kararım kesindir yemeyeceğim.”

BENİM DE ÇOCUKLARIM VAR…

Gül Yanak (53), “Benim de çocuklarım var. Kesinlikle yedirmem. İzin vermem. 2 liraya tavuk döner olmaz. Bunun içerisinde her türlü şey vardır. Kokmuş ve tarihi geçmiş kemikler ve atıklar vardır. Baharat kullanarak bunların ayıbı örtüyor.”

DENETLENMESİ TARAFTARIYIM

Mehmet Özgül (41), “Denetlenmesi taraftarıyım. Çünkü 2 Liraya tavuk döner olmaz. Ekmeğin 1 lira olduğu yerde imkansızdır. Bunun içerisinde soğan domates ve marul da konuluyor. Bence bunun içerisinde kullanılan tavuklar, atık veya tarihi geçmek üzere olanlardır. Kesinlikle 2 liraya döner yenilmemelidir.”

O PARAYA İKİ EKMEK ALINIYOR

Sema Demircioğlu (20), “Günümüz ekonomisinde o paraya 2 ekmek alıyoruz. Kesinlikle 2 Liraya tavuk döner olmaz. Maliyeti kurtarmaz. Domatesi var, marulu var, sosu var kesinlikle maliyeti kurtarmaz. En öncesinde güven vermiyor. 5 liralığı bile güven vermiyorken, 2 liralık tavuk döneri nasıl yiyelim?”

İZMİR’DE BU YÜZDEN ÖLEN OLDU

Ahmet Ortaç (63), “Bu dönerin içerisinde mutlaka bir katkı maddesi vardır. Kesinlikle güven vermiyor. 2 liraya tavuk döner mi olur? İnsan sağlığı apaçık tehlikeye atılıyor. İzmir’de bu tavuk döner yüzünden insan öldü. Yazıktır, günahtır.”

İNSANLAR ÖLECEĞİNİ DÜŞÜNMÜYOR

İbrahim Aksoy (48), “İnsanlar öleceğinin değil, yaşayacağının hesabını yapmak zorunda kalıyor. İnsanlar sırf ekmek arası birşeyler yesin diye arasına birşeyler konuluyor ve satılıyor.”

2 LİRAYA TAVUK DÖNER OLMAZ

Onur Ulutaş (30), “2 liraya tavuk döner mi olur? Ekmek zaten 1 lira. Basit bir hesapla bile bu fiyata bunun bu fiyata satılamayacağını görüyorsunuz. Olmaz, kesinlikle olmaz. 2 liraya tavuk döner olmaz.”

Tolga BİRGÜCÜ-Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER