Vali Şahin'den Dünya Tiyatrolar Günü'ne Özel mesaj

Samsun Valisi İbrahi̇m Şahi̇n, Dünya Ti̇yatrolar Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Vali Şahin'den Dünya Tiyatrolar Günü'ne Özel mesaj

Vali Şahin, yaptığı yazılı açıklamada, gönüller arasında bağ kurarak toplum kültürünün gelişmesinde önemli rol oynayan tiyatronun eğitimiyle, sevgisiyle ve hoşgörüsüyle birleştirici bir güç olarak insanlık tarihinin en eski sanat dallarından biri olduğunu vurguladı.

İnsanlığa ait her duyguyu içinde barındıran sanat dalları arasında yer alan tiyatronun evrensel duygu ve düşüncelerin en anlamlı aktarma yollarından biri olduğuna dikkati çeken Şahin, şunları kaydetti:

"İnsan öyküsünü derinlemesine yansıtan, eğitici bir sanat dalı olan ve günümüzdeki sinema ve televizyonun da temel dayanağı olan tiyatronun geniş kitlelere tanıtılarak sevdirilmesi önemlidir. Tiyatro, toplumun eğitiminin, dilinin, kültürünün ve estetik duyarlılığının gelişmesi sürecine de önemli katkı sağlar. Kültürel gelişimin ve toplumsal kalkınmanın mihenk taşlarından tiyatronun gelişmesine ve sevdirilmesine katkıda bulunan değerli tiyatrocularımızın, tiyatronun kitlelere sunulmasında çaba sarf eden tüm sanatçılarımızın, sahne emektarlarımızın ve tiyatroseverlerin Dünya Tiyatrolar Günü'nü kutluyorum."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER