Vali Şahin'den Batı'ya Terör Sitemi

Samsun Valisi İbrahim Şahin, “Brüksel’de bizim ülkemizdeki insanlarımıza kast eden şahısların çadır açmalarına müsaade etti hatta polis koyup onları kolladı. Dün yine PKK'ya çadır açtı ve onları korudu. Bu merak böyle bir şey işte. Geliyor sizi bir şekilde vuruyor” dedi

Vali Şahin'den Batı'ya Terör Sitemi
Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından bu yıl 47.’si düzenlenen Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nın Samsun Bölge Finali sergisi Samsun’da açıldı. Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesi’nde (BESYO) sergilenen projeler Samsun, Amasya, Tokat, Kastamonu, Sinop, Ordu ve Giresun illerindeki bin 325 proje başvurusundan 100 proje bölge sergisine katılmayı hak kazandı.

Yarışmada bilgisayar, biyoloji, coğrafya, değerler eğitimi, fizik, kimya, matematik, psikoloji, sosyoloji, Türk dili ve edebiyatı, teknolojik tasarım ve tarih alanlarından oluşan proje yarışması 22-25 Mart tarihleri arasına kadar sergilenecek.

Açılış öncesi konuşan TÜBİTAK Samsun Bölge Koordinatörü Prof.Dr. Hasan İçbudak, “Bu yıl Samsun bölgesini oluşturan ilimizde toplam bin 325 proje başvurusu yapılmıştı. Bu projelerden jürilerimizin değerlendirmesi sonucu bölge sergisine 100 tane proje çağırıldı. Bu projeler ülkemizin bilimsel düşüncenin gelişmesi açısından çok önemlidir. Bu yüzden hedefimiz proje sayısını ve niteliğini daha da arttırmaktır. Burada yine jüri üyelerimizin değerlendirmeleri sonucu Ankara’da yapılacak olan Türkiye final yarışmasına 21 adet proje seçilecektir. Seçilen projeler Türkiye yarışmasında bölgemizi temsil edecektir. Geçen yıl Türkiye final yarışmasında Samsun Bölgesi, 50 ödülden 9 tane ödül alarak en başarılı bölge olmuştur. Bu yılda beklentimiz aynı başarıyı göstermektir” açıklamasını yaptı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER