Vali Şahin Kavak'ta Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Samsun Valisi İbrahim Şahin ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Kavak'a bağlı mahalle muhtarları ile istişare ve değerlendirme toplantısı yaptı.

Vali Şahin Kavak'ta Muhtarlarla Bir Araya Geldi
Kavak Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen toplantıya Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Turan Çakır, Kavak Kaymakamı Mevlüt Şekerci, Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Meclis Üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Muhtarlarla bir araya gelen Vali Şahin muhtarlarla mahallerin sorunlarını, dilek ve isteklerini konuşmak ve çözüme kavuşturmak amacıyla toplandıklarını söyleyerek konuşmasına şu şekilde devam etti;"Muhtarlar ile toplantılarımız bundan sonra sürekli devam edecek. İlk toplantımızı Kavak'tan başlatıyoruz. Kavak'ın benim için önemi çok büyük. Vatandaşlarımızın huzur ve güveninin sağlanmasına, mahallede yaşanan sorunların birinci ağızdan dile getirilmesine sizler ön ayak olacaksınız. Yapılan bu toplantıda, vatandaşlarımız tarafından size iletilen istekleri, dilek ve temennileri dinleyeceğiz. Büyükşehir yasası ile köy olan yerleşim yerlerimiz mahalleye dönüşmüştür. Kaliteli hizmetin en iyi şekilde yürütülmesi için ortak bir fikir etrafında birleşmek gerekir. Bu yüzden zaman zaman yaptığımız istişare ve değerlendirme toplantılarının faydası çok büyüktür" dedi.

Buğday ve mısır bitkisinin hasat dönemlerinde ilçelerimizde anız yangınlarının sık sık yaşandığını ifade eden Vali Şahin, muhtarlardan, anız yangınlarının insan ve çevre sağlığına verdiği zararlar konusunda çiftçilere gerekli uyarılarda bulunmaları gerektiğini vurguladı. Ayrıca Vali Şahin köylerde yardıma muhtaç vatandaşların tespit edilerek mutlaka Kaymakamlıklara bildirilmesi konusunda vurgu yaptı.

Amaçlarının İlçeleri yeniden inşaa etmek olduğunu vurgulayan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz konuşmasına şu şekilde devam etti; "İstişare ve değerlendirme toplantısına katılan tüm muhtarlarımıza teşekkür ediyorum. Muhtarlarımız sayesinde mahallelerimizdeki sorunları ve sıkıntıları çok daha iyi görebiliyoruz ve ona göre müdahalede bulunuyoruz. Hiçbir ayrım içerisine girmeden tüm mahallelerimize ve ilçelerimize eşit hizmet götürebilmek için var gücümüzle çalışıyoruz. En büyük sıkıntılarımızdan biri olan yol sorununun çözüme kavuşması için ekiplerimiz var gücüyle çalışıyor. 3 yıl içerisinde elimizden gelen bütün güçleri harekete geçirdik ve bundan sonrada durmadan çalışmalarımıza devam edeceğiz.Tüm mahalle muhtarlarımıza katılımlarından dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER