Vali Şahin: 'Kabul edilemez'

Samsun Valisi İbrahim Şahin, Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk hakkında çıkan söylemlere ilişkin olarak, “Atatürk’e karşı söylenen olumsuzluklar, devlet aklını rahatsız ediyor” dedi.

Vali Şahin: 'Kabul edilemez'

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenli olarak her ay düzenlenen sabah buluşmaları, bu ay iş adamı Recep Asal sponsorluğunda Sevgi Kafe’de gerçekleşti. Birçok iş adamı ve şehrin önce gelen idarecilerinin katıldığı buluşmada Samsun ve ülke gündemine dair meseleler hakkında istişare edildi.
“Atatürk’e karşı söylenen olumsuzluklar, devlet aklını rahatsız ediyor”
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk hakkında son zamanlarda çıkan ve tepki toplayan söylemler hakkında konuşan Samsun Valisi İbrahim Şahin, “19 Mayıs kutlamalarını biz 1 güne değil, 1 haftaya yaydık. Bu aralar Atatürk ile ilgili olur olmaz, aklı eren ermeyen insanlar bir takım olumsuzlukları söylüyor. Bu devlet aklını rahatsız ediyor. Böyle bir şey ne gündemimizde yok. Bunun suni gündem olarak sokulmasının da art niyet olduğunu düşünüyorum. Bunlara fırsat verilmemesi gerektiğini düşünüyorum. Zaten verilmeyecektir de. Bunlar kabul edilebilir şeyler değil. Yeri de zamanı da değil, tartışılması da son derece yanlıştır. Burası ‘İlkadım ve Atatürk Şehri’ bu tarz şeyler bizi hep rahatsız ediyor” dedi.


 

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2017, 13:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER