Vali Şahin 1 Mayıs'ı havadan izledi

OMÜ Havacılık ve Uzay Teknolojileri Araştırma ve Uygulama Merkezi’ni (UZAYTEM) ziyaret eden Samsun Valisi İbrahim Şahin, UZAYTEM’e yaptığı ziyaret sonrasında Samsun’da gerçekleştirilen 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlamalarını havadan izledi

Vali Şahin 1 Mayıs'ı havadan izledi

Havacılık sektöründe Samsun ve Türkiye’de adından söz ettiren OMÜ-UZAYTEM, Samsun Valisi İbrahim Şahin’i ağırladı. Çalışmaların yerinde incelendiği ziyarette konuşan Vali Şahin, UZAYTEM hakkında övgüyle söz etti.

‘SAMSUN HAVADAN BİR BAŞKA GÜZEL’

UZAYTEM marifetiyle yaklaşık 1 saat 30 dakikalık uçuş yapan Şahin, “Harika bir uçuş oldu. Samsun’un tüm güzelliklerini havadan gördük. Özellikle 1 Mayıs işçi emekçi bayramını havadan takip ettik. Samsun’da 1 Mayıs çok şükür coşkuyla ve güvenle kutlanıyor. Samsun’da havacılık daha çok gelişmeli. İklim uygun, çevre uygun, üniversite uygun, her şey uygun… Daha fazla emek verip çok iyi tanıtıp geliştirmemiz lazım. UZAYTEM ve OMÜ bu işe gerçekten büyük emek veriyor. Samsun’da eskiden beri bir havacılık geleneği vardı. Şimdi halkın buraya katılmasını sağlamamız lazım. Bu sağlanırsa burayı çok daha iyi yerlerde görebiliriz” dedi.

‘UZAYTEM BÜYÜK BİR ŞANS’

Konuşmasına devam eden Vali Şahin, “Kapatılan üniversiteyi uzay ve havacılık üniversitesi yapma telkinlerim vardı. Belki özel bir uzay ve havacılık üniversitesi olmaz ama havacılık bu noktada ciddi yol alır. Yeni rektörümüz ve işin içindeki arkadaşlarımız çok emek veriyorlar. Buna ayrıca mecburuz çünkü gelişmiş ülkeler havacılığa çok emek verdiler ve çok geliştirdiler. Bu noktada UZAYTEM Samsun için büyük bir şanstır. UZAYTEM gerçekten de beklediğimden çok daha başarılı ve profesyonel bir yapı” diye konuştu.

‘UZAYTEM ETKİNLİKLER YAPMALI’

Serbest uçuşlar düzenleyerek Samsun halkını havacılıkla tanıştıran UZAYTEM ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi Havacılık Kulübüne her konuda destek olacağını kaydeden Şahin, “Samsun halkımızı havacılık ile tanıştırmak için burada çok güzel imkanlarımız var. Bunu daha iyi kullanmamız gerekli. Bu noktada ben destek olmaya hazırım. Çünkü UZAYTEM ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi Havacılık Kulübü gerçekten büyük şans. Bizim yerimizde olmak isteyen bir çok il var. Bu yüzden bu etkinlikleri arttırmalı ve Samsunlu vatandaşlarımızı havacılık ile tanıştırmalıyız” şeklinde kaydetti.

Gazete Gerçek’e konuşan Ondokuz Mayıs Üniversitesi Havacılık Kulübü Başkanı Ulukan Abacı ise Samsun Valisi İbrahim Şahin’in ziyaretlerinden mutlu olduklarını kaydetti.

Serhat TÜRK

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2017, 08:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER