Vali Kaymak'tan '1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü' Mesajı

Samsun Valisi Osman Kaymak, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Vali Kaymak'tan '1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü' Mesajı

Samsun Valisi Osman Kaymak, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.Vali Kaymak'ın yayımladığı mesaj:

"Yaşlılarımız, tecrübeleriyle  geleceğimize ışık tutan, dün ile bugünümüz  arasında köprü kuran, kültürümüzü, gelenek ve göreneklerimizi gelecek nesillere taşımamızı sağlayan en kıymetli varlıklarımızdır.

Bizim geleneklerimizde yaşlılara hürmet, sevgi, hizmet vardır. Bu geleneğin sürdürülmesi hem aile bağlarımızın, hem de toplumsal dokumuzun korunması bakımından hayati bir önem taşımaktadır.

Unutmayalım ki, yaşlı insanlarımız, milletimizin hafızasıdır. Onlar bizim dünümüzle bugünümüz arasında bir köprüdür. Yaşlılarımızı sadece bu gün değil, her gün hatırlamalı ve gelecek nesillere bu bilinci aşılamalıyız.

Yaşlılık dönemi şefkat gerektirmektedir; bu aynı zamanda bir minnet borcudur. Bizleri bugünlere getiren yaşlılarımızı her zaman hatırlamayı, bugünlerimizi onlara borçlu olduğumuzu ve yarının yaşlı adayları olduğumuzu unutmamalıyız. 

Kıymetli büyüklerimizin yaşama sevinçlerini kaybetmeden, sağlıklı ve huzur içinde yaşamalarına katkı sağlamak, hayatlarını kolaylaştırmak hepimizin sosyal sorumluluğudur. 

Bu duygularla tüm büyüklerimizin ‘1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’nü kutluyor, yaşam sevinçlerinin hiç kaybolmadığı sağlıklı ve mutlu günler temenni ediyor, sevgi ve saygılarımla ellerinden öpüyorum. "
 

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2017, 10:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER