Vali Kaymak hızlı çıktı

Samsun Valiliğine atanan Osman Kaymak, göreve başlar başlamaz vali yardımcılarını ve tüm ilçe kaymakamları ile toplantı yaptı

Vali Kaymak hızlı çıktı

Önceki gün Samsun’a gelen Vali Osman Kaymak dün vali yardımcıları ve ilçe kaymakamları ile toplantı yaptı. Özellikle FETÖ ile mücadelede etkin bir çalışma yürütüleceğini belirten Kaymak, kaymakamları da halka inilmesi noktasında uyardı. Vatandaşın huzuru ve refahı için sadece belediyelerden gelecek olan hizmetin beklenmemesi gerektiğini kaydeden Kaymak’ın kaymakamların da vatandaşa gidecek olan hizmet noktasında etkin çalışma yapmalarını istediği belirtildi.

TÜM İMKANLAR SEFERBER EDİLECEK
Samsun’daki ilk görevine mülki amirlerle toplantı yaparak başlayan Vali Osman Kaymak’ın tanışma toplantısından çok Samsun’da yapılması gerekenlerle ilgili istişare toplantısı yaptığı kaydedildi. Vali yardımcılarının görev alanları ile ilgili bilgiler alan Vali Kaymak’ın kurumların çalışmaları konusunda vali yardımcılarının daha titiz davranması gerektiğini belirttiği ifade edildi. Vali Kaymak’ın bütün kamu kurumlarının Samsun’un büyümesi ve gelişmesi adına tüm imkanlarını seferber etmesi gerektiği yönünde görüş beyan ettiği ifade edildi.


FETÖ İLE MÜCADELE ETKİN ŞEKİLDE DEVAM EDECEK
FETÖ ile mücadelede etkin çalışmanın devam edeceğini dile getirdiği kaydedilen Kaymak’ın vali yardımcılarına ve kaymakamlara bu konuda yürütülen çalışmaları titizlikle takip etmesi konusunda uyarılarda bulunduğu belirtildi. Valilik bünyesinde görev yapan OHAL bürosuna vali yardımcılarının ve kaymakamların destek vermesi gerektiğini ve gelecek her türlü ihbar, bilgi, belge ve bulguların da dikkate alınarak değerlendirilmesi konusunda vakit kaybetmeden ilgili makamlara bildirilmesini istediği belirtildi.


SAMSUN İÇİN BERABER ÇALIŞMALIYIZ
Samsun'da 18-30 Temmuz tarihleri arasında yapılacak 23'üncü Yaz İşitme Engelliler Olimpiyatları ile ilgili de çalışmaları yakından takip edeceğini ve tüm kurumların seferber olması gerektiğini söylediği belirtilen Kaymak’ın olimpiyat çalışmalarını yakından takip ettiği ve bu sürecin kazasız atlatılması için uyarılarda bulunduğu aktarıldı. Tüm kaymakamların ilçelerindeki yaşanan asayiş olayları ile ilgili ilçe emniyet ve ilçe jandarma ekipleri ile koordineli çalışma yürütmesini istediği kaydedildi. Yaklaşık 45 dakika süren toplantıda Vali Kaykam’ın Samsun için hep beraber çalışalım dediği belirtildi.

Sezer SEZER

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2017, 08:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER