UZAYTEM'e Yetki Verildi

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) bünyesindeki Havacılık ve Uzay Teknolojileri Araştırma ve Uygulama Merkezine (UZAYTEM), tek motorlu ve A2 sınıfı uçakların bakımı için yetki belgesi verildi

UZAYTEM'e Yetki Verildi

UZAYTEM Bakım Müdürü Selçuk Akyürek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünce yetkilendirilen onaylı bakım kuruluşu olduklarını söyledi.

Tek motorlu ve A2 sınıfı 5 bin 700 kilogramın altındaki uçakların bakımları için yetki belgesi aldıklarını dile getiren Akyürek, "Yetki belgesiyle, Türkiye'nin tüm illerinden gelen uçakların bakımını yaparak, uçuşa hazır hale getiriyoruz." dedi.

 

Belirlenen kategorideki hava araçlarının hizmet ömrü süresince uçuşa elverişli durumda tutulmasına çalıştıklarını bildiren Akyürek, hava araçları bakımının Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü standartlarına uygun gerçekleştirildiğini vurguladı.

Orta Doğu'nun en büyük havacılık merkezi konumunda bulunduklarına işaret eden Akyürek, şunları kaydetti:

''Hava araçlarının bakım, onarım, tadilat ve revizyonu olmak üzere her türlü bakım hizmetini sunuyoruz. Genelikle ülkemizdeki Cessna, Diamond, Evektor gibi uçakların bakımlarını gerçekleştiriyoruz. En çok İstanbul, Gaziantep, Samsun, Balıkesir, Tokat ve Kıbrıs'tan gelen hava araçlarının periyodik bakımlarını gerçekleştiriyoruz.''

Akyürek, faaliyete başladıkları 2009'dan bu yana havacılığın her alanında sektörün ihtiyaçlarına yönelik çalışmaları sürdürdüklerini bildirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER