'Uyuşturucu ticareti'ne hapis cezası

Samsun'da, 'uyuşturuçu ticareti yapmak' suçundan 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde tutuklu yargılanan iki sanık hapis cezasına çarptırılırken, tutuksuz yargılanan sanık ise beraat etti.

'Uyuşturucu ticareti'ne hapis cezası

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından bonzai sattıkları iddiasıyla gözaltına alındıktan sonra tutuklanan Muhammet Ali Oban ve Selçuk Arslan ile tutuksuz U.A.'nın yargılanmasına bugün 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi. 'Uyuşturucu ticareti yapmak' suçundan haklarında dava açılan sanıklardan tutuklu olanlar karar duruşmasında hazır bulunurken, tutuksuz sanık duruşmaya gelmedi. Mahkeme heyetine ifade veren sanık Muhammet Ali Oban, "Hakkımda somut delil yok. Uyuşturucu yakalatmadım, uyuşturucu paketlerinde parmak izim de yok. Adaletinize sığınıyorum" dedi. Diğer sanık Selçuk Arslan ise "Çoluğum çocuğum var ve mağdur oldular. Kimseye para karşılığı uyuşturucu vermedim. Beraatimi istiyorum" diye konuştu.

Sanık ifadelerinin ardından kararı açıklayan mahkeme heyeti, Muhammet Ali Oban'ı 'uyuşturucu ticareti yapmak' suçundan 12 yıl 6 ay 5 gün, Selçuk Arslan'ı ise aynı suçtan 9 yıl 4 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıp, tahliyelerine karar verdi. Tutuksuz sanık ise beraat etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER