Uyuşturucu ile mücadele masaya yatırıldı

Uyuşturucuyla Mücadele ve Koordinasyon toplantısında konuşan Samsun Valisi Osman Kaymak; 'Önlemek ödemekten her zaman daha ucuz ve daha kolaydır’ dedi.

Uyuşturucu ile mücadele masaya yatırıldı

Uyuşturucuyla Mücadele ve Koordinasyon toplantısı Samsun Valisi Osman Kaymak’ın başkanlığında Devlet Su İşleri Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

  Uyuşturucuyla Mücadele ve Koordinasyonu toplantısının açılış konuşmasını yapan Vali Osman Kaymak "Bugün Uyuşturucuyla Mücadele ve Koordinasyon toplantısını yapmak üzere bir araya geldik. Arkadaşlar biliyorsunuz uyuşturucu birçok ailenin canını yakan toplumumuzun gerçekten kanayan yarasıdır. Yıllardır uyuşturucuyla mücadele belli kesimler tarafından yürütülmeye çalışıldı. Fakat yaklaşık son beş yıldır devletimiz, uyuşturucuyla mücadeleyi özellikle 3-4 senedir toplum sorunu ve ülkenin sorunu nezdinde ciddi şekilde bu konuları masaya yatırdı. Toplantılarda komisyon kuruldu. Bizde Samsun Valiliği olarak uyuşturucuyla mücadele konusunu çok önemsiyoruz. Planlı programlı işleri takip ederek sonuç alıcı çalışmalar yapmamız gerekiyor. İnşallah bu komisyonumuz gerçek manada Samsun ili ve ilçelerinde özellikle ihtiyaç olan alanlarda çok ciddi çalışmalar yapar. Bu yaptığımız çalışmaları da halkımıza duyurmamız gerekiyor.
 
        Arkadaşlar temel bir ilke vardır; ‘Önlemek ödemekten her zaman daha ucuz ve daha kolaydır’. O anlamda önleyici tedbirleri çok önemsiyoruz. Daha önce uyuşturucu ile mücadele il kurulu toplantıları İl Emniyet Müdürlüğümüzün bünyesinde iken, önleme tedbirlerinin daha önemli olduğu düşünülerek Halk Sağlığı Müdürlüğü’ne bırakılmıştır. Diğer bütün kurumlarımız kendi görev alanlarında her türlü desteği katkıyı yaparak toplumsal bir sorun haline dönüşmüş olan bu konunun toplumumuzun gündeminden olabildiğince çıkarılmasına katkı yapacaktır diye düşünüyorum.” dedi.
 
        Osman Kaymak konuşmasının ardından, Samsun Halk Sağlığı Müdürlüğü Şube Müdürü Uz. Dr. Nildan ARSLAN ve OMÜ öğretim üyesi Prof. Dr. Yıldız Pekşen ‘Elimi Bırakma Projesi’ ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi.
 
    Toplantıya, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sefer Arlı, Vali Yardımcısı Hasan Öztürk, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, İl Jandarma Komutanı Kd. Alb. Ünsal Ağaoğlu, Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanı  Vekili, Sg. Alb. Ercan Şenvardar, ilgili kamu kurum ve kuruluş müdürleri ve sivil toplum temsilcileri katıldı.

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2017, 12:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER