Utandıran Görüntüye Tepki Büyüyor

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın, evlerin balkonlarına asılan uygunsuz çamaşırlar ve dış cephelerdeki görüntü kirliliğiyle ilgili tepkilerine Samsunlular da tam destek verdi

Utandıran Görüntüye Tepki Büyüyor

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın 'utanıyorum' diyerek isyan ettiği, havaalanından şehir merkezine gelirken yol kenarındaki evlerin cephelerinin kötü olması ve uygunsuz çamaşırların asılmasıyla ilgili tepkisine, Samsunlu vatandaşlar da tepki verdi. Mimarlar Odası Samsun Şube Başkanı İshak Memişoğlu, "Büyükşehir bu konuda yapılacak çalışmada bizimle ve OMÜ Mimarlık Fakültesi ile birlikte hareket etmeli" derken, çok sayıda vatandaş da kentin güzelleştirilmesi konusundaki düşüncelerinde Başkan Yılmaz’ın haklı olduğunu dile getirdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, havaalanından şehir merkezine gelirken yol kenarındaki evlerin cephelerin kötü olması ve balkonlardaki uygunsuz çamaşırlarının asılmasından utandığını belirterek, "Burası Pakistan ya da Hindistan değil" demişti.

İşte Samsunluların dış cephelerin güzelleştirilmesi ve balkonlara asılan çamaşırlarla ilgili görüşleri:

Emine Hazır (İşyeri temsilcisi): Balkonlarda çamaşırların uluorta asılı durması hakikaten görüntü olarak hiç hoş durmuyor. Bu konuda çalışma yapılması gerektiğine ben de inanıyorum. Belki geçici bir çözüm olarak ön cephelere değil de arka cephelere çamaşırların asılması söz konusu olabilir. Ayrıca binaların dış cephelerinin güzelleştirilmesi çalışmaları, kentin tamamına yaygınlaştırılmalı. Yılmaz haklı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER