Usta sürprizi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Hindistan heyetinde yer alan MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta’nın yeni kabinede yer alacağı kulislerde konuşuluyor

Usta sürprizi!

Yeni anayasa referandumu sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti Genel Başkanlığına geçmesi ve kabinede bazı değişikliklerin yapılması gündemde. AK Parti olağanüstü genel kurula gitme konusunda 21 Mayıs’ı işaret etti. 21 Mayıs sonrasında teşkilatlarda kongreler yapılırken teşkilatların büyük kısmında revizyona gidileceği kaydediliyor. Teşkilat revizyonunun yanı sıra AK Parti’nin kabinede de değişikliğe gideceği konuşuluyor.

KILIÇ İLE YOLA DEVAM

Kabinedeki revizyonda ekonomi ağırlıklı bakanlıklarda değişikliğe gidileceği dile getirilirken, yeni kabinede MHP’li isimlerinde yer alacağı gelen bilgiler arasında. AK Parti hükümetinin yeni kabinede 4 ile 6 bakanlığı MHP’li bazı isimlere vereceği konuşuluyor. Yeni kabinede Cumhurbaşkanı Erdoğan ile uzun dönem çalışmış olan Gençlik ve Spor Bakanlığı görevini yürüten Çağatay Kılıç’ın görevine devam edeceği dile getiriliyor.

KALKINMAYA USTA MI?

Yeni kabinede görev alması beklenen MHP’li isimler arasında ise ilk sırayı MHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta’nın yer aldığı ifade ediliyor. Ekonomi ağırlıklı yapılacak olan kabine revizyonunda geçmişte Kalkınma Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevini yapan Usta’nın yine Kalkınma Bakanlığında yer alacağı dile getiriliyor. Ali Babacan ile bir dönem beraber çalışan ve o dönem başarılı çalışmalara imza atan Usta’nın Kalkınma Bakanlığı, Maliye Bakanlığı veya Hazineden Sorumlu Devlet Bakanlığı görevine getirileceği konuşuluyor.

HEYETTE DE VAR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, resmi ziyaret gerçekleştirmek için gittiği Hindistan heyetinde MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta ve MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı da bulunuyor. Ekonomi ağırlıklı görüşmelerin gerçekleştirildiği ziyaret de MHP’den Usta’nın yer alması dikkat çekti. Uçakta heyet tarafından bilgi alan Erdoğan’a Usta’nın da bazı görüş ve önerilerde bulunduğu dile getiriliyor. Usta’nın Erdoğan ile beraber gerçekleştirdiği Hindistan ziyareti, yeni kabinede yer alacağının işareti olarak değerlendiriliyor.

Sezer SEZER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER