Ürdün-Samsun arası gönül bağı

Ürdün Zerka Milletvekili Dr. Muhammed Nuh el-Qudah Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı makamında ziyaret ederek, Samsun ile turizm ilişkilerinin güçlendirilmesi hakkında çalışmalar yapmak istediklerini söyledi.

Ürdün-Samsun arası gönül bağı

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Ürdün’ün Zerka kenti ile kardeş şehir olduktan sonra Ürdünlülerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Ürdünlü turistler bu zamana kadar şehir dışı gezilerinde Londra, İstanbul gibi şehirleri tercih ederken kardeş şehir protokolünün ardından Samsun’u da merak etmeye başladılar. Ürdün – Samsun arası direk uçuşların da başlamasıyla birlikte Samsun ile Ürdün ülkeleri arasında ticari ve turizm amaçlı seyahatlerde artış gösterdi.

İki ülke arasında ticari ve turistik gezilerin daha da arttırılması için gereken çalışmaları yapacaklarını belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Ürdün ile Samsun arasında direk uçuşlarımız geçtiğimiz aylarda başladı. Arap ülkelerinden şehrimize yoğun bir talep var. Ürdünlüler Samsun’umuzun güzelliklerini yaptığımız kardeş şehir protokolleri ve akabinde hayata giren direk uçuşlarla tanıdı. Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak Ürdün – Samsun arası gönül bağlarını kuvvetlendireceğiz” dedi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER