Unkapanı'nda büyük değişim yaşanacak!

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Unkapanı Kültür Merkezi'nin Ramazan Bayramı sonunda yıkılacağını ve yerine çok fonksiyonlu bir merkez yapılacağını söyledi.

Unkapanı'nda büyük değişim yaşanacak!

İlkadım Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok, Unkapanı Kültür Merkezi'nin Ramazan bayramı sonunda yıkılarak 1 yıl içerisinde tamamlanmak üzere, yerine içerisinde ticaret ve alışveriş merkezi, kültür merkezi, otopark, spor salonu, düğün salonu, hanımlar kültür ve yaşam merkezi gibi çok fonksiyonlu bir merkez yapacaklarını söyledi.

ÇOK FONKSİYONLU KOMPLEKS

1986 yılında Samsun Belediyesi eski Başkanı Vehbi Gül tarafından yapılan, daha önceleri pazar yeri olarak kullanılan, yaklaşık son 15 yıldır kültür merkezi olarak faaliyette olan Unkapanı Kültür Merkezi yıkılarak yerine çok fonksiyonlu kültür ve yaşam merkezi inşa edilecek.

UNKAPANINDA BÜYÜK DEĞİŞİM

Unkapanı Kültür Merkezi binasının muhteşem bir değişim yaşayacağını belirten İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “ Unkapanı Kültür Merkezi binası 30 yıllık eski bir yapı. Geçmiş dönemde pazar yeri olarak yapılmış. Her dönem farklı hizmet alanları olarak kullanılmış. Bina dökülüyor. Çok eski bir bina. Burada yapacağımız yeni yapı ile bölgede büyük bir değişim yaşanacak. Girişte dükkanlar, üste Kültür Merkezi ve Hanımlar Kültür ve Yaşam Merkezi ve Spor Salonu. Üç katlı kapalı otopark var. Dükkanların altında da otopark olacak. Toplamda bu merkezimizde 200 araç park kapasitesi olacak. En üst katta düğün salonu bulunacak. Haziran ayında ihalesine çıkacağız. Bir yıllık yapım süresi var. Kısa sürede tamamlayacağız. Ramazan bayramının hemen ardından bu eski yapıyı yıkacağız. Hayal değil. Millete umut vermiyoruz. Söz veriyoruz yerine getiriyoruz. Burada ticaret merkezi, otopark, düğün salonu, hanımlar yaşam merkezi ve kültür merkezi ile çok fonksiyonlu bir yaşam merkezi kazandıracağız. Yapılacak olan bu bina sadece bayanlarımızın değil, Unkapanı Mahallemizin de çehresini değiştirerek modernlik katacak. Bu merkezimizde bulunacak olan otoparkımızda bölgenin otopark sıkıntısına da çözüm bulmuş olacağız. Bu projemiz şimdiden hanım kardeşlerimize kurs hocalarımıza mahalle sakinlerimize hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER