"Ülkenin elini taşın altına koyacak iş insanlarına ihtiyacı var"

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı, Karadeniz Bölge Sorumlusu Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, "Türkiye'nin kalkınma, yatırım, büyüme, üretme, ekonomik milli mücadele seferberliği noktasında elini taşın altına koyacak iş insanlarına çok ihtiyacı var." dedi.

"Ülkenin elini taşın altına koyacak iş insanlarına ihtiyacı var"

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı, Karadeniz Bölge Sorumlusu Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu (TUSAF) ve Karadeniz Un Sanayicileri Derneği'nin (KUSAD) ortaklaşa gerçekleştirdiği "Hasadın Ardından" temalı sektör temsilcilerinin buluştuğu etkinliğe katıldı.

Samsun'da bir otelde gerçekleşen toplantıda, sektör ve ekonomide yaşanan son gelişmeler milli ekonomiye katkı konuları değerlendirildi.  Konuşma yapan Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Yılmaz, Samsun'un dört ulaşım ağına sahip, potansiyeli yüksek, alt yapısı güçlü,  her sektöre olanaklar tanıyan büyük bir yatırım alanına sahip olduğunu söyledi.
Kentte bulunan liman kapasitesi, depolama alanları, ticaret kolaylığı gibi konulara vurgu yapan Yılmaz, Lojistik Köy Bölgesi'nde hububat depolanması için yeni tesislerin ortak kararlarla projelendirilebileceğine dikkat çekti.

"EKONOMİK MİLLİ MÜCADELEDE EL BİRLİĞİ" 

Ekonomik milli mücadele döneminde iş insanlarının büyük bir kısmının gösterdiği özverili yaklaşımları anımsatan Yılmaz, "Fırsatçılık konularında özellikle sektör temsilcilerinin büyük mücadeleler verdiğini beyanlarıyla öğreniyoruz. TUSAF Başkanı Eren Günhan Ulusoy'un, un fiyatları üzerinden yapılan spekülasyonlara izin vermeyeceklerine dikkat çekmesi, federasyon olarak çuvalı 95 TL’den 5 milyon ton un temin etme garantisi vermeleri bu ekonomik mücadele sürecinde önemli bir duyarlılık, elini taşın altına koymadır. Bir çok iş insanlarımız bu fedakarlığı sektörlerinde göstermeye çalışıyor. Halkımızın temel ihtiyaçları üzerinde oyunlar oynanmasına fırsat vermemek için devletle işbirliği, ortak mücadeleye katkı sağlamaya çalışıyor. Bu ülkenin her alanda kalkınma, büyüme, yatırım, üretme, ekonomik milli mücadele seferberliği noktasında elini taşın altına koyacak iş insanlarına çok ihtiyacı var. Ülke hepimizin kalkınacak, kazanacaksak bu birlikte olacak." dedi.
Toplantı, sektör temsilcilerinin konuşmaları ve değerlendirmelerle devam etti. 

Gercekbizde.com

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2018, 13:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER