Ulaştırma Bakanı Havaalanı için Samsun'a geliyor

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, en az üç ay kapatılması gündemde olan Samsun-Çarşamba Havalimanı'nda incelemelerde bulunmak ve yeniden teknik değerlendirilmesini yapmak için Cuma günü Samsun'a geliyor.

Ulaştırma Bakanı Havaalanı için Samsun'a geliyor

AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ın 3 ay kapatılması gündemde olan havalimanında teknik incelemelerde bulunmak ve değerlendirme toplantıları yapmak için Cuma günü Samsun'a geleceğini açıkladı.
AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, bir otelde basın toplantısı düzenleyerek gündeme dair açıklamalarda bulundu. Samsun-Çarşamba Havalimanı'nın bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle en az 3 ay kapalı kalacağı tartışmaları sürürken Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ın bizzat kendisinin gelerek konunun teknik incelemesini yapacağı belirtildi.

SON KARARI BAKAN ARSLAN AÇIKLAYACAK

Havalimanındaki bakım ve onarımın teknik bir konu olduğunu, mühendisler tarafından gerekli incelemesinin yapıldığını ifade eden Göksel, yaşanan gelişmeler üzerine Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ın Samsun'a geleceğini söyledi.
Bakan Arslan'ın 25 Kasım Cuma günü ilk önce çökme olduğu belirtilen piste ve havalimanı içinde incelemelerde bulunacağı bilgisini veren Göksel, "Samsun havalimanının bakım ve onarım çalışmalarının yeniden teknik tespiti, yerinde incelenmesi amacıyla Bakan Ahmet Arslan Samsun'a geliyor. Havaalanında yerinde incelemelerde bulunacak ardından Valilik’te teknik toplantı gerçekleşecek. Yapılacak değerlendirmenin ardından birinci ağızdan Sayın Bakan açıklamalarda bulunacak. Havalimanı konusu çok yazıldı çizildi. Çöküntü var kapatmadan olmuyor mu? şeklinde sorular geliyor. Kapatmadan oluyorsa yapılırdı herhalde diye düşünüyoruz. Bizim görüşümüz kapatılmadan yapılması ama teknik açıdan mümkün değilse gerekli olan neyse o yapılmalı. Tabi bunların hepsini Sayın Bakan, yapacağı değerlendirme, teknik incelemenin ardından detaylı bir şekilde açıklayacak. Bu teknik bir konu’’ dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER