Türkiye'yi Suriye'ye Çevirmek İstiyorlar

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, bu ülke üzerinde oynanan oyunlarla Türkiye’yi Suriye’ye çevirmek istediklerini söyledi.

Türkiye'yi Suriye'ye Çevirmek İstiyorlar
Sağlık-Sen Samsun Şubesi yeni hizmet bürosunun açılışını yaptı. Karadeniz Mahallesi Cumhuriyet Caddesi üzerine açılan yeni hizmet büronun açılışına Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, İl Sağlık Müdürü Dr. Yusuf Köksal, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dursun Mehmet Mehel, OMÜ Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Bekir Selçuk, Memur-Sen İl Temsilcisi Necdet Güneysu, Sağlık-Sen Samsun Şube Başkanı İlhan Öksüz ve sendika üyeleri katıldı.
Açılış öncesi konuşan Sağlık-Sen Samsun Şube Başkanı İlhan Öksüz, “Açılışını yapacağımız şube merkezim sendikal çalışmalarımızın karargahı olacak. Sağlık-Sen’in medeniyet inşasına büyük katkı sağlayacaktır” dedi.
Memur-Sen olarak Samsun’da yüzde 22 büyümeye ulaştıklarını belirten Memur-Sen İl Temsilcisi Necdet Güneysu, “Hedeflenen 1 milyon üyeye ulaşabilmemiz için Samsun’daki Memur-Sen’e bağlı bütün şubelerimiz olarak yüzde 22 büyümeye ulaştık. Bizler Samsun’da 20 bini aşkın kardeşiz. Samsun’daki olup bitenlerden haberdarız. Samsun’da kamu çalışanlarına adına hangi sorunlar varsa bunları birebir takip ediyor, elimizden geldiği kadar çözüm üretmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

TÜRKİYE’Yİ SURİYE’YE ÇEVİRMEK İSTİYORLAR

Türkiye üzerinde oyunların oynandığını ifade eden Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, “Özellikle ülkemiz üzerinde oynanan oyunları görüyoruz. Bu ülke konum itibariyle, bölgesi itibariyle önemli bir konuma sahiptir. Ülkemiz üzerinde oyunlar oynanıyor. Ülkemizi bölmek isteyenler, Türk-Kürt kardeşliğini bozmak isteyenler, Çanakkale ruhunu yok etmek isteyenler bugün terör olaylarını başlatmak kaydıyla bu ülkeyi bölmek istiyorlar, bu ülkeyi Suriye’ye, Irak’a çevirmek istiyorlar. İnşallah Memur-Sen ailesi olarak, bizler bugüne kadar ülkemizin ve milletimizin geleceği adına nasıl dik durduysak, bundan sonra da aynı duruşumuzu sergileyeceğiz” şeklinde konuştu.
Yeni Anayasa’nın Türkiye’ye şart olduğunu belirten Memiş şöyle konuştu:

“Özellikle yeni anayasa çalışmalarına ilişkin tekrar bir gündem oluştu. Yıllar önce anayasa çalışmaları başlatıldığı zaman milletin seçtikleri maalesef mecliste görevlerini yerine getiremediler ve yeni anayasa çalışması yarım kalmıştı. İnşallah bu yeni dönemde yeni bir anayasanın mutlaka yapılması gerekiyor. Bakın yıllar önce Uğur Mumcu çok manidar bir Türk vatandaşı tanımı yapmıştı. Diyor ki, ‘Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devrimi yaptı. Bu devrimi yaparken, batılı medeniyetin hukuk düzenini aldı. Resepsiyonlarda aldığı hukuk sistemi ile bu ülkede bir sistem kurdu. Öyle bir sistem kurdu ki hukuki anlamda Türk vatandaşı nasıl tanımlarsınız derseniz, Türk vatandaşı kimdir dediğinizde, İsviçre medeni kanununa göre evlenen, İtalyan ceza yasalarına göre yargılanan, Alman ceza mahkemesi usulüne göre yargılanan, Fransız idari hukukuna göre idare edilen, İslam hukukuna göre de gömülen bir vatandaş tiplemesidir’ diyor. Yeni dönemde yeni anayasa çalışması yapılacaksa bu anayasa çalışmasının mutlaka medeniyetimizden, değerlerimizden, İslam hukukundan mutlaka pay alması gerekiyor. Bize yabancı kavramlar üzerinden değil, bizim kavramlarımız üzerinden bir Anayasa yapılması gerekiyor. Memur-Sen ailesi olarak bizler yeni Anayasa yapılması sürecinde platform oluşturmak kaydıyla anayasaya destek toplantımızı ilk defa gerçekleştirdik. İnşallah Memur-Sen uhdesinde kurulan platform tüm Türkiye’yi dolaşacak. Bu ülkeyi bölmek isteyenlere, ülkemizin geleceği ile oynamak isteyenlere, özgürlüklerimizi elimizden almak isteyenlere karşı dik bir duruşla Türkiye’nin yeni bir anayasa yapmasını sağlayacağız. Bu ülke üzerinden oyun oynayanları bozacağız.”
Konuşmaların ardından Sağlık-Sen Samsun Şubesi’nin yeni hizmet bürosunun açılışı yapıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER