'Türkiye'nin Kendine Özgü Bir Sisteme İhtiyacı Var'

AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, Bafra’da düzenlenen İftar Yemeği programında konuştu. Göksel; “Parlamenter sistem artık tıkandı. Türkiye’nin kendine özgü bir sisteme ihtiyacı var” dedi

'Türkiye'nin Kendine Özgü Bir Sisteme İhtiyacı Var'

AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Büyükşehir Belediye Meclisi Başkan Vekili Turan Çakır, AK Parti Samsun İl Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Rabia Bay Keser, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Caner Göktepe, AK Parti Bafra İlçe Başkanı Tuncay Yurduseven, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, AK Parti Bafra İlçe teşkilatları mensupları STK Temsilcileri ve vatandaşların da katılımıyla Ali Kale Turistik Tesisleri’nde gerçekleştirildi.

KARAR VERME SÜRESİ KISALACAK

AK Parti İl Başkanı Göksel, İftar yemeği sonrasında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu; “Yerel yönetimlerde adeta çığır atladık. Hükümet programlarımız devam ediyor. Amacımız millete hizmet. Elimizden gelenin de en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Karşılığında ise milletimiz, 14 yıldır olduğu gibi, AK Parti’yi iktidarda tutuyor. Bizim asıl davamız, adalettir. Atalarımız yüzyıllarca dünyaya adalet götürmüştür. Biz de atalarımızın emanetini şimdi dünyaya yayıyoruz. Hedefimiz İslam Alemi’nin temsilcisi olmak ve mazlum milletlere kucak açmaktır. Türkiye AK Parti hükümetlerinden önce IMF’den borç alan bir ülkeydi. Şimdi IMF’ye borç veren bir ülke oldu. Kaynaklarımızı doğru olarak kullanmalıyız ve milletimize en güzel hizmeti sunmalıyız. AK Parti dirayetiyle, parlamenter sistemi bu günlere kadar getirdi. Ancak sistem artık tıkandı. Bu sistemle daha ileriye gidemiyoruz. Ticaretin, sanayinin ve üretimin önünü tıkayan bu sistemi değiştirip, bu unsurların daha da işler hale gelmesi için Yeni Anayasa’yı istiyoruz. Bizim istediğimiz Başkanlık Sistemi, ABD’deki gibi olmayacak. Bizim artık kendi sistemimize dönmemiz lazım. Karar verme süresinin kısa ve bürokrasinin daha az olduğu bir başkanlık sistemini ülkemize getireceğiz” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER