Türkiye'nin En Önemli Olayı Anayasa Değişikliği

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Şeref Malkoç, “Türkiye’nin 2023 yolunda, 2071 hedeflerinde en önemli olayın Anayasa değişikliği olduğuna inanıyoruz” dedi

Türkiye'nin En Önemli Olayı Anayasa Değişikliği
Atakum Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Yeni Anayasa ve Başkanlık Sistemi’ konulu konferansa katılmak üzere Samsun’a gelen Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Şeref Malkoç, konferans öncesinde Yalı Kafe’de STK temsilcileri ile bir araya geldi. Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Anayasa değişikliğinin Türkiye için iyi bir seçenek olduğunu vurguladı.

Türkiye’nin hedefleri doğrultusundaki en önemli olayın Anayasa değişikliği olduğunun altını çizen Başdanışman Malkoç ise, “Türkiye önemli bir noktada, önemli bir kavşakta. Çok şükür son 12-13 yıldan beri ciddi bir mesafe aldık ve siyaset derlenip toplandı. Türkiye’de milli gelir 2002 yılından bu zamana kadar 5 katına çıtı. Her şehre üniversiteler kuruldu. STK’lar ve iş adamları güçlendi. Türkiye, 2023’e doğru emin adımlarla gidiyor. Milletimizin dünyada hak ettiği yere gelebilmesi için tek başına düşen milli gelirimizin 10 bin dolarlardan 20 bin dolarlara kadar çıkabilmesi için ihracatımızın 500 milyar dolarlara çıkabilmesi için Türkiye’nin 81 ilinde kurulu olan 200 üniversitenin dünya üniversiteleriyle yarışabilmesi için Türkiye’nin yeni bir hamleye ihtiyacı vardır. Hem ekonomik hem sosyal hem de yasal alanda yeni hamlelere ihtiyacımız var. Türkiye’nin 2023 yolunda, 2071 hedeflerindeki en önemli olayın Anayasa değişikliği olduğuna inanıyoruz. Türkiye, artık 1992 Anayasası’na ve Kenan Evren’in biçtiği, diktiği Anayasa’ya sığmıyor. Toplumun yüzde 90’ı bunun değişmesini istiyor. Bizlerde Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde hak ve özgürlükleri arttıracak, Türkiye’nin istikrarını sağlayacak, yeni Anayasa fikrini toplumla paylaşmak üzere değişik illere gidiyoruz” diye konuştu.

Toplantı, konuşmalar sonrasında STK temsilcilerinin görüşlerini bildirmesi ile son buldu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER