TSK'dan, İnce'nin Samsun'daki ziyaretiyle ilgili açıklama

Cumhurbaşkan Adayı Muharrem İnce’nin 19 Mayıs’da Samsun programı esnasında gösteri yapacak Türk Yıldızları ve Sola Türk pilotlarını ziyaret etmesinin ardından, TSK’nın ekibin diğer gösteri uçuşlarını iptal ettiği iddiaları yalanladı.

TSK'dan, İnce'nin Samsun'daki ziyaretiyle ilgili açıklama

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) bazı milletvekillerinin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin Samsun’da gösteri yapan Türk Yıldızları ve Solo Türk ekibini ziyareti sonrasında diğer gösteri uçuşlarına yasak geldiği iddialarına Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) açıklık getirdi.
Cumhurbaşkan Adayı Muharrem İnce, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Samsun’a gelerek seçim manifestosunu açıklamış, ardından miting yapmıştı.  İnce, kutlamalar kapsamında Samsun’da bulunan Türk Yıldızları ve Sola Türk ekibini ziyaret ettikten sonra kentten ayrıldı.
CHP’li bazı milletvekilleri bu ziyaretten sonra ekibin diğer uçuşlarının TSK tarafından iptal edildiği öne sürmüştü.

İDDİALAR DOĞRU DEĞİL

Türk Silahlı Kuvvetleri'nden sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada, iddiaların doğru olmadığına dikkat çekildi.
Açıklamalarda şu ifadelere yer verildi; "SOLOTÜRK ve Türk Yıldızlarının icra ettikleri hava gösterileri TSK tarafından yapılan yıllık planlamaya göre icra edilmektedir. 12 Mayıs 2018 tarihinden itibaren, planlanan bazı hava gösterileri ertelenmiştir. Planlamalarda yapılan değişiklikler SOLOTÜRK ve Türk Yıldızları internet sitelerinde kamuoyu ile paylaşılmaktadır. Yapılan planlamaların basında konuyla ilgili olarak yer alan haberlerle ilgisi bulunmamaktadır. Hava gösterileri önümüzdeki dönemde de planlandığı şekilde icra edilmeye devam edilecektir."
 

Gercekbizde.com

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2018, 15:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER