Trabzon'da terör saldırısı!

Trabzon’un Maçka İlçesinde asker ile terör örgütü mensupları arasında çatışma çıktığı kaydedildi. Bölgeye çok sayıda ambulans gönderildi..

Trabzon'da terör saldırısı!

 Trabzon’un Maçka İlçesinden 20 km yukarda Karaağaç yaylası mevkiinde silah sesleri yükseldi. Bölgede terör örgütü mensuplarının bulunduğu ihbarı üzerine  devriye faaliyetinde bulunan Jandarma personeli ile Karadeniz grubunun uzantısı olduğu değerlendirilen PKK'lı teröristler arasında çatışma çıktığı kaydedildi. Çıkan çatışmada 1 Uzman Çavuşun hafif şekilde yaralandığı kaydedilirken görgü tanıklarının ifadesine göre olay yerine ambulansların sevk edildiği bildirildi. Çatışma bölgesine çok sayıda Jandarma Komando timi sevk edilirken bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı... Bölgede şuan da yoğun şekilde sis bulunduğu PKK'lı hainlerin de bu sisten faydalanarak saldırıyı düzenlediği belirtiliyor...  

TRABZON VALİSİ YAVUZ: ''TEK KİŞİLİK TEMAS''

Trabzon Valisi Yücel Yavuz, konuyla ilgili yaptığı kısa açıklamada "Maçka ilçemiz kırsalında tek kişilik temas sağlandı. Bir uzman çavuşumuz hafif şekilde yaralandı" dedi. Bölgede geniş çaplı operasyon başlatılırken, konuyla ilgili açıklama yapılacağı bildirildi. VALİLİKTEN İLK AÇIKLAMA Trabzon Valiliği'ndan, Maçka ilçesinde yaşanan terör saldırısı ile ilgili olarak yapılan açıklamada, "İlimiz genelinde yürütülen istihbari çalışmalar ile elde edilen veriler kapsamında Maçka ilçemiz kırsalında icra edilen önleyici güvenlik faaliyeti esnasında sağlanan temasta bir Uzman Jandarma personelimiz yaralanmış olup, faillerin etkisiz hale getirilmesine yönelik çalışma devam etmektedir" denildi.

KÖSEOĞLU: "BAŞARAMAYACAKSINIZ"

Trabzon Ak Parti Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu, Maçka'da gerçekleşen terör saldırısı ile ilgili, mesaj yayınlarak, "Hain teröristlerce Maçka'da dağlarda iz peşindeki askerlerimize açılan ateş sonucu yaralanan bir askerimize acil şifalar dilerim. Hainlere Karadeniz geçit vermez. Başaramayacaksınız" dedi.

MAÇKA'DA HAİN SALDIRIDA YARALANAN ASKERİMİZ KTÜ'YE SEVK EDİLDİ

 Macka'da ki hain saldırıda yaralanan Uzman Çavuş, olay yerinden ambulansla alındıktan sonra ilk müdahalesinin Maçka Devlet Hastanesinde yapıldığı bildirildi. Yaralı asker, daha sonra Polis ve Jandarma'nın oluşturduğu konvoyla Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesine sevk edilerek burada tedavi altına alındı. Acil servis girişinde doktorların hazır beklediği ambulansın gelmesinin ardından yaralı askerimizin vakit kaybedilmeden hastanede tedavi altın alındığı belirtildi.  3 POLİSİMİZ ŞEHİT DÜŞMÜŞTÜ... Geçen yıl 19 Temmuz'da PKK'lı bir terörist grup yolda devriye faaliyetinde bulunan polislerimize pusu kurmuş, çıkan çatışmada 3 polisimiz şehit düşmüştü. 

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2017, 11:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER