TÖMER kapanıyor öğrenciler isyanda

Samsun'da 24 yıldır faaliyet gösteren Ankara Üniversitesi’ne bağlı Türkçe Öğretim Merkezi (TÖMER)'in yılsonu itibariyle Samsun şubesini kapatma kararı aldı. TÖMER öğrencileri ise, okulun camlarına astıkları "TÖMER kapatılmasın' dövizleriyle kararı protesto etti

TÖMER kapanıyor öğrenciler isyanda

Samsun'da 1992 yılından bu yana hizmet veren Ankara Üniversitesi’ne bağlı Türkçe Öğretim Merkezi (TÖMER)'in 18 Aralık'tan itibaren Samsun Şubesi'ni kapatma kararı aldığı öğrenildi. Ankara Üniversitesi Rektörlüğü'nün Samsun Şubesi'ni kapatma kararını ekonomik gerekçeleri göstererek aldığı öğrenilirken, TÖMER'de dil öğrenimi gören öğrenciler ise kapatma kararına tepki gösterdi.

ÖĞRENCİLER EYLEMDE

Halen 400'e yakın öğrencisi bulunan TÖMER'de İngilizce kurslarına devam eden minikler de dün, ellerine aldıkları dövizlerle, kapatma kararını protesto ettiler. TÖMER'in dil öğreniminde iyi bir eğitim kurumu olduğunu dile getiren öğrenciler, TÖMER'in kapatılmaması için bugün de bir yürüyüş düzenleyeceklerini belirttiler. TÖMER'li minikler ayrıca 'TÖMER Kapatılmasın' yazan dövizleri de okulun camlarına asarak, kararın geri alınmasını istediklerini belirttiler. Ankara Üniversitesi rektörlüğünün aldığı kararla kapatılan TÖMER 24 yıldan beri Samsun’da İngilizce kursları düzenliyordu.

Gülsüm ATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER