Tok'tan emektar öğretmene vefalı ziyaret

Başkan Tok, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle anlamlı ziyaretler gerçekleştirdi.

Tok'tan emektar öğretmene vefalı ziyaret

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle 89 yaşındaki emekli öğretmen Sadiye Acarı evinde ziyaret etti. Başkan Tok, daha sonra ilçedeki ilk ve ortaöğretim kurumlarını gezerek  öğretmenler günü anma programlarına katıldı.

Öğretmenler günü dolayısıyla Başkan Tok, ilk ziyaretini emekli öğretmen Sadiye Acar'a yaptı. Ziyarette   emekli öğretmenin anılarını dinleyen Başkan Tok, Sadiye  Acar'ın hatırasını dinlerken  duygusal   anlar yaşadı. Ev ziyaretinin ardından Başkan Tok, daha sonra, ilk ve ortaokul kurumlarını gezerek öğretmenlerin 24 Kasım  Öğretmenler gününü kutladı.

Yarınların temelini inşa edecek olan nesillerin yetişmesinde öğretmenlerinin öneminin çok büyük olduğunu söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, " Türkiye’nin geleceğini kuracak nesilleri yetiştiren öğretmenlerimiz bir mesleği icra etmekten çok daha önemli bir iş yapmaktadır. Her öğretmen, çocuklarımız için, geleceğimiz için bir umut ışığıdır. Bizleri sevgi ve bilgileri ile donatan, iyi insan olmanın erdemlerini, hayata ve bilime dair kendimizi geliştireceğimiz, yaşamımızı kolaylaştıracak bilgileri bize öğreten değerli öğretmenlerimiz; her insanın hayatında vazgeçilmez ve unutulmaz bir öneme sahiptir. Bu inançla, çok şey borçlu olduğumuz ve bu kutsal mesleği icra eden saygıdeğer öğretmenlerimizi tüm içtenliğimle kutluyor; her zaman en iyi koşullarda yaşamaları dileğiyle, sevgi ve hürmetlerimi sunuyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER