Tok, Vatandaşların Miraç Kandilini Kutladı

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Miraç Kandili nedeniyle camilere akın eden vatandaşlarla yatsı namazı sonrası bir araya gelerek Miraç Kandili'ni kutladı.

Tok, Vatandaşların Miraç Kandilini Kutladı

İlkadım İlçesindeki bir çok Cami’de Miraç Kandili dolayısıyla düzenlenen programlarda dualar edildi, mevlit okundu. Camilere akın eden vatandaşlar bu özel gecede dua ederek kandil gecesini en güzel şekilde idrak etti.  İlkadım Belediyesi ekipleri tarafından kandil gecesine özel hazırlanan kandil şekeri, lokma ve Hz. Muhammed'in hayatını anlatan kitaplar namaz sonrası vatandaşlara dağıtıldı.

 

Yatsı namazının ardından, camiden çıkan vatandaşların kandilini kutlayarak sohbet eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, "Miraç, sevgili peygamberimizin (SAV) , Cenab-ı Hakkın daveti üzerine Cebrail’in (AS) rehberliğinde Mescid-i Haramdan Mescid-i Aksaya ve oradan semaya, yüce âlemlere ve ilahi huzura yükselişidir, pek çok ilahi hikmet, sır ve bereketi içinde barındıran manevi bir yolculuktur. Miraç, sevgili peygamberimiz Hz. Muhammed’in (SAV) şahsında “İnsanlığa açılan sınırsız bir yükseliş ufku; varlığın özüne yolculuktur. Miraç hadisesi bu anlamlarıyla hayata ışık tutmakta, dünya ve ahiret saadeti ekseninde sonsuz fırsatlar sunmaktadır. Kandiller insanların arınması ve erdemli olması doğrultusunda önemli gecelerdir. Kandil geceleri insanları her türlü kötülüklerden, şerden haksızlıklardan uzak durmayı öğretir" dedi.

 

Başkan Tok daha sonra Fatih Mahallesi Fatih Camii avlusunda vatandaşlarla bir araya geldi. Mahalle sakinleri ile sohbet eden Başkan Tok, Kandil gecesinin güzelliklerini vatandaşlarla paylaştı.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER