Tok, Birlik Ve Beraberlik Vurgusu Yaptı

Asarcık Armutlu Mahallesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nde Asarcıklı vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Tok birlik beraberlik vurgusu yaparak, "Ülkemizin huzuru, bütünlüğü, dirliği için birlik beraberlik şart" dedi.

Tok, Birlik Ve Beraberlik Vurgusu Yaptı

Hemşeri dernekleri ziyaretlerine devam eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok Asarcık Armutlu Mahallesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nde İlkadım'da ikamet eden Asarcıklı vatandaşlarla bir araya geldi. Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği buluşma toplantısına İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok'un yanı sıra AK Parti Asarcık İlçe Başkanı Hami Karakaş, Asarcık Armutlu Mahallesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yılmaz Akkuş, Asarcık Dernek Başkanı Bayram Çevrim katıldı. Son günlerde ülkenin huzurunu bozmak isteyen dış güçlere karşı birlik beraberlik ve kardeşlik ile cevap verilmesi gerektiğinin altını çizen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, "Türkü, Kürdü, Lazı, Çerkezi, Gürcüsü hep birlikte olarak kardeşliğimiz tüm dünyaya göstermeliyiz" dedi.

EMELLERİNE ULAŞAMAYACAKLAR

Türkiye'nin özenilen bir ülke olmasının ardından dış güçler tarafından huzurun birliğin beraberliğin bozulması için nifak tohumları atıldığını söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, " Hemşeri derneklerimize gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerimize Asarcık Armutlu Mahallesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nden devam ediyoruz. Görüyorum ki halkımız toplantıya yoğun bir ilgi göstermiş. Asarcıklısı, Kavaklısı, Havzalısı hepsi bir arada yan yana. Ülkemizin ihtiyacı olan tam da budur.  Türkü, Kürdü, Lazı, Çerkezi, Gürcüsü hep birlikte olarak ülkemizin huzurunu bozmak isteyen dış güçlere kardeşliğimiz ile cevap vermeliyiz. Türk milleti büyük badireler atlattı. Bu badireler her zaman ülkemizin yükseliş dönemlerinde karşımıza çıktı. Türkiye ne zaman dünya çağında konuşulan, gıpta ile bakılan özenen ülke olsa hemen bu yükselişi engellemek için dış güçler devreye giriyor. Huzurumuzu kaçırarak birliğimizi bozmaya çalışarak ülkemizin yükselişini engellemeye çalışan bu dış güçler hiç bir zaman istediklerini alamayacaklar. Bizler her zaman yaptığımız gibi birlik beraberlik içinde dimdik sımsıkı olursak hiç bir güç bizleri yıkmaya cesaret edemeyecektir. Geçmiş tarihimize baktığımızda dedelerimiz nenelerimiz her daim Türkü, Kürdü, Lazı, Çerkezi, Gürcüsü bir arada olmuş her zaman zorluklara beraber göğüs germiştir. Bizlerde yine tarihimizi örnek alarak hareket etmeli ülkemizin bütünlüğünü korumak için canla başla çalışmalıyız" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER